„Laimes sajūta, kas rodas pēc pēršanās pirtī, nav nekādi citādi iegūstama,” ir pārliecināta Saldus Liepu Zaļās aptiekas farmaceita asistente Valentīna Kalašņikova.
Ar pirti Valentīna iepazinās jau agrā bērnībā, lai gan tobrīd galvenā tai bija mazgāšanās funkcija. Tomēr pēdējos divdesmit gadus pirts ir brīvdienu rituāls, kura laikā viņa attīra organismu, atbrīvojas no stresa un gūst enerģiju jaunajai darba nedēļai. „Grūti atrast vārdus, lai raksturotu sajūtu pēc pēršanās pirtī, bet tās ir ļoti jaukas, patīkamas sajūtas, – jūti enerģijas pieplūdumu, āda patīkami kņud… Daudziem cilvēkiem nepatīk iet pirtī, bet esmu pārliecināta, ka tas ir tāpēc, ka viņi nezina, kā tas pareizi jādara. Pēršanās pirtī ir process ar daudz, dažādām darbībām, kuras jāievēro, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Ļoti svarīga ir pareiza temperatūra, arī atvēsināšanās pēc pēršanās, slotiņas gan var taisīt no visdažādākajām zālītēm. Ļoti svarīga ir paša pērēja meistarība, savukārt pēc pēršanās vienmēr jādzer augu tēja. Esmu pārliecināta, ka ikvienam iepatiksies pēršanās pirtī, ja tiks ierādīts, kā pareizi to darīt,” ir pārliecināta Valentīna.
Kaļiņingradas apgabala ciemā, kur piedzima un uzauga Valentīna, bija neliela aptieciņa, kas mazajai meitenei izraisīja interesi par farmāciju. Tuvākā iespēja apgūt šo profesiju bija Rīga 1. medicīnas skola (Rīgas medicīnas koledža), kuru absolvējot bija jāatstrādā pāris gadi nozīmētajā vietā. Tā Valentīna sāka strādāt Saldus aptiekā, te iepazinās ar savu vīru un palika uz dzīvi.
Deviņdesmitajos gados Valentīnai tika piedāvāts darbs jaunizveidotajā Liepu Zaļā aptiekā, kurā strādā vēl šodien. Nu jau farmācijas nozarē nostrādāti 33 gadi, bet darbs aptiekā viņu priecē joprojām. „Nekad neesmu nožēlojusi savu profesijas izvēli, jo spēja orientēties plašajā medikamentu klāstā man pašai kā sieviete ir ļoti noderīga. Mānīgs ir priekšstats, ka farmaceits ar pildspalvu rokās tikai stāv aiz letes un izsniedz nepieciešamos medikamentus. Darbs patiesībā ir ļoti atbildīgs, jo vienlaikus jāpārzina farmācijas nozare, datorsistēma, kā arī katru dienu jākontaktējas ar cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība. Katram klientam ir savs raksturs, tāpēc jāprot atrast kopīga valoda, kā arī jāiemācas norobežoties no negatīvā – neielaist to sevī.
Pirts pēc garās darba nedēļas ir burvīga iespēja atjaunot spēkus un sagatavoties nākamajam darba cēlienam. Apgūt pēršanās procesu un izbaudīt to, Valentīna iesaka ikvienam, jo nekā nav labāka par to!