APMĀCĪBAS

 

Klientu konsultācijas algoritmi XXV

Spāju pacienu konsultēšana

2022.gada oktobris – decembris

Aicinām Jūs piedalīties attālinātās mācībās Dr. V. Vestmanes un A. Behmaņa vadībā. Pacientu konsultēšana par dažādu vitamīnu lietošanu to trūkuma gadījumā, zivju eļļas izvēli, rūpējoties par pacienta sirds – asinsvadu veselību, tāpat kā daudzas citas situācijas ir ikdienišķa farmaceita darba sastāvdaļa. Lielākoties tā ir pilnīgi iespējama bez atbilstošo rādītāju sīkas izpētes, bet ir arī izņēmumi, kuru atpazīšana un šo pacientu īpaša aprūpe noteikti būtu farmaceita sasniegums.

Šo apmācību mērķis ir palīdzēt farmaceitam atpazīt situācijas, kuru gadījumā konsultācijai un ieteikuma veidošanai būtu noderīga atsevišķu analīžu rādītāju novērtēšana. Īpaši pievērsīsimies situācijām, kad šie rādītāji var ietekmēt uztura bagātinātāju un bezrecepšu zāļu izvēli vai devas. No Dr. V. Vestmanes prakses apskatīsim praktiskas situācijas:

  • Kad nepieciešams veikt dažādu vitamīnu, minerālvielu u.c. rādītāju pārbaudi.
  • Kā, izmantojot analīžu rādītāju, iespējams saprast, vai būs piemērots bezrecepšu līdzeklis, vai jau nepieciešama intensīvāka ārstēšana.
  • Kā, izmantojot analīžu rādītāju, novērtēt lietotā medikamenta efektivitāti, pielāgotu devu vai izskaidrotu pacienta sūdzības.

Dalība mācībās sastāv no divām daļām:

  • Lekcijas noklausīšanās – Jums ērtā laikā pirms nodarbības apmeklējuma aicinām noklausīties nodarbībai atbilstošo iepriekš ierakstīto lekciju un tādā veidā atkārtot galvenos faktus par svarīgākajiem analīžu rādītājiem un to interpretāciju. Sīkāk apskatītās tēmas pārrunāsim un dažādu aktivitāšu veidā apspriedīsim jau nodarbības gaitā.
  • Nodarbības apmeklējums Zoom vidē – Pārrunāsim neskaidros jautājumus, kas būs radušies pēc lekcijas noklausīšanās. Gan lekciju, gan aktivitāšu veidā pārrunāsim dažādu pacientu iespējamās konsultācijas, izmantojot piemērus no Dr. V. Vestmanes prakses.

Apmācību nodarbības plāns:

9:00-9:30 Pieslēgšanās, sakaru pārbaude.

9:30-10:00 Ievads, atbalstītāja uzruna.

10:00-11:30 Kardioloģiska pacienta analīžu panelis, t.sk. lipīdu rādītāji. Bezrecepšu līdzekļu pielietojums atbilstoši analīžu rādītājiem. Seniora analīžu panelis. Pacients ar izmainītiem vitamīnu un minerālvielu rādītājiem, t.sk. B12, D vitamīnu un kalcija deficītu.

11:30-12:00 Pirmais pārtraukums.

12:00-14:00 Veģetārieša u.c. īpašu diētu analīžu panelis un biežākās rādītāju novirzes analīzēs. Pacients ar dzelzs un folskābes deficītu. Sportista analīzes un izmaiņas pārmērīgas slodzes, neatbilstošas šķidruma lietošanas un neatbilstoša uztura gadījumā. Aknu funkcijas, minerālvielu (kalcija, magnija) un nātrija rādītāji.

14:00-14:30 Otrais pārtraukums.

14:30-16:30 Iekaisuma marķieri kā iespēja saprast, vai piemērota bezrecepšu līdzekļu lietošana un pašārstēšanās, vai nepieciešama jau ārsta konsultācija. Kopsavilkums – pārbaudes

 Apmācību nodarbību grafiks:

1.grupa 14.oktobris Grupa nokomplektēta
2.grupa 21.oktobris Grupa nokomplektēta
3.grupa 3.novembris Grupa nokomplektēta
4.grupa 4.novembris Grupa nokomplektēta
5.grupa 11.novembris Grupa nokomplektēta
6.grupa 25.novembris Grupa nokomplektēta
7.grupa 1.decembris Grupa nokomplektēta
8.grupa 2.decembris Grupa nokomplektēta
9.grupa 9.decembris  Grupa nokomplektēta
10.grupa 16.decembris  Ir brīvas vietas

Paredzamie resertifikācijas punkti: 18 moduļveida TI punkti (vēl gaidām vērtējumu no LFB sertifikācijas komisijas)

Dalības maksa: 20 EUR (ieskaitot PVN).

Pieteikšanās:

Zvanot uz Aptieku apvienība biroju pa tel. 67817767 vai rakstot uz e-pastu birojs@manaaptieka.lv (norādot vēlamo dalības grupu, dalībnieka vārdu un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieeju lekcijai un ielūguma saiti nodarbībai).

Priecāsimies Jūs satikt mācībās!