APMĀCĪBAS

Klientu konsultācijas algoritmi XXIX
Kardioloģiska pacienta konsultācija aptiekā – aktualitātes un
nemainīgās vērtības

2024. gada februāris – aprīlis

2024. gada pavasara sezonā aicinām Jūs piedalīties mācībās, kur Dr. Vitas Vestmanes un Ata Behmaņa vadībā Jūsu uzmanību vēlamies pievērst farmaceita kompetencē esošām kardioloģisku pacientu aprūpes problēmām. Pārrunāsim, kā varam kopīgiem spēkiem – ārsta un farmaceita sadarbības rezultātā – palīdzēt tās risināt.
Pagājušais gads ir bijis gana bagāts ar no jauna publicētām kardioloģiskām vadlīnijām. Izdotas gan hipertensijas, gan kardiomiopātiju vadlīnijas, atjaunojumu saņēmušas arī sirds mazspējas vadlīnijas. No tām esam atlasījuši lietas, kas mūsuprāt Jums varētu būt noderīgas. Tāpat pievērsīsim Jūsu uzmanību svarīgām rekomendācijām, kas noteikti nav vērtējamas kā jaunumi, bet turpina praksē nebūt pielietotas no pacientu puses.

Šajā apmācību kārtā plānojam:

  • kopīgi pārrunāt galvenās pielietotās zāļu grupas, īpaši akcentējot praktiskos aspektus to pielietošanā. T.sk. pārrunāsim arī relatīvus jaunumus sirds mazspējas terapijā – SGLT2 inhibitoru un ARNI pielietojumu.
  • Jūsu uzmanību pievērst niansēm un izņēmumiem, ar kuriem varat sastapties, konsultētjot kardioloģisku pacientu: netipiskiem asinsspiediena mērījuma rezultātiem, savdabīgām reakcijām uz farmakoterapiju, īpašām pacientu grupām – gados vecāki (trauslāki) pacienti, grūtnieces un pacienti ar rezistentu hipertensiju.
  • aicināt atpazīt Covid-19 infekcijas kardiovaskulārajām sekas un pārzinātto mazināšanas iespējas. T.sk. vēlreiz pārrunāsim metabolo preparātu (meldonijs, trimetazidīns u.c.) pielietojumu.
  • pēc kolēģu lūguma šoreiz plānojam pievērsties arī kāju asinsvadu aterosklerozes un vēnu varikozes tēmām, farmaceita konsultācijai to gadījumā un pārrunāt dažādo preparātu (statīni, antiagreganti, naftidrofurils u.c.) pielietošanas nosacījumus.

Nosauktās un arī citas tēmas pārrunāsim lekcijas un nodarbību laikā. Arī šajā sezonā turpināsim darboties attālināti – ierakstītas lekcijas un Zoom nodarbības veidā.

Apmācību nodarbības plāns:

Divu nedēļu laikā pirms nodarbības aicinām noklausīties Dr. V. Vestmanes sagatavoto lekciju, kurā iekļauto informāciju jau sīkāk pārrunāsim un praktiskam pielietojumam piemērosim nodarbības laikā. Tās noklausīšanās ir priekšnosacījums TI punktu saņemšanai.

9:15 – 9:30 Pieslēgšanās un sakaru pārbaude.
9:30 – 10:00

Ievads, jautājumi un atbildes.

10:00 – 12:00

Arteriālā hipertensija, hipertensīvā krīze, Covid-19 izraisīta kardiomiopātija. Ārsta un farmaceita konsultācijas un pacienta rīcība.

12:00 – 12:30 Pārtraukums.
12:30 – 14:00

Multimorbīds pacients, kas ārstēts atbilstoši aktuālajām vadlīnijām, riski, terapijas maiņa un pielāgošana atbilstoši pacienta vajadzībām, sūdzībām un ārstēšanas mērķiem.

14:00 – 14:30 Pārtraukums.
14:30 – 15:15 Īpaši pacienti, īpašas situācijas, īpašas terapijas kardioloģisku slimību gadījumā.
15:15 – 16:30 Apkopojums – pārbaudes darbs, tā pārrunāšana.

Apmācību nodarbību grafiks:

1. grupa – 22. februāris apmācības jau notikušas
2. grupa – 29. februāris apmācības jau notikušas
3. grupa – 7. marts apmācības jau notikušas
4. grupa – 21. marts apmācības jau notikušas
5. grupa – 22. marts (piektdiena) apmācības jau notikušas
6. grupa – 4. aprīlis apmācības jau notikušas
7. grupa – 11. aprīlis apmācības jau notikušas
8. grupa – 12. aprīlis (piektdiena) apmācības jau notikušas
9. grupa – 18. aprīlis apmācības jau notikušas

Pieteikšanās:
Zvanot uz Aptieku apvienība biroju pa tel. 67817767 vai rakstot uz e-pastu: birojs@manaaptieka.lv (norādot vēlamo dalības grupu, dalībnieka vārdu un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieeju lekcijai un ielūguma saiti nodarbībai).

Resertifikācijai: 18 TI punkti
Dalības maksa: 24 EUR (ieskaitot PVN)

Priecāsimies Jūs satikt mācībās!