Aprūpētāja darba svarīgums

Jau vairāk nekā pusgadsimtu TENA darbojas urīnpūšļa vājuma un nesaturēšanas aprūpes jomā, piedāvājot inovatīvus personiskās aprūpes produktus. Tikpat svarīgs ir aprūpētāju darbs –atbildīgs un laikietilpīgs, un šīs lomas uzņemšanās var radīt daudz pārmaiņu un izaicinājumu.

Ja aprūpējams kļuvis jūsu partneris, tuvības dēļ aprūpētāja loma var būt vieglāka un mazāk saspringta. Rūpējoties par vecākiem, sākotnēji varat justies neērti, bet laika gaitā tas pāriet, jo saprotat, ka šādā veidā jūs izrādāt mīlestību pret saviem mīļajiem. Tomēr tādas ciešas attiecības var izraisīt arī ļoti spēcīgas emocijas. Kāda cilvēka regulāra aprūpēšana ietekmē ne tikai jūsu attiecības ar viņu, bet arī ar ģimeni un draugiem. Tāpēc neaizmirstiet par sevi! Ja būsiet labā formā, tad veikt aprūpētāja pienākumus būs vienkārši.

TENA novērtē šī darba nozīmīgumu un arī smagumu, tāpēc ir uzticams atbalsts aprūpētājiem. Šī zīmola higiēnas izstrādājumi un ādas kopšanas līdzekļi ir izvēle Nr. 1 vairāk nekā 80 procentos sociālās aprūpes iestāžu Latvijā. TENA produkti un pakalpojumi samazina urīna nesaturēšanas ietekmi uz aprūpējamo cilvēku ikdienas dzīvi un palīdz viņu aprūpētājiem padarīt aprūpes procesu pēc iespējas patīkamāku un cieņpilnāku.

Aprūpētāja 7 ikdienas izaicinājumi

1. Savaldīt emocijas

Satraukums, vilšanās, dusmas un tamlīdzīgas emocijas ir dabiskas, it īpaši, ja aprūpētāja lomā esat nesen. Padomājiet, kā varat izvairīties no situācijām, kas aprūpes procesā izraisa negatīvas reakcijas.

2. Garastāvokļa svārstības

Tas ir normāli, ja jūsu garastāvoklis svārstās no lielas mīlestības līdz pat dusmām. Pieņemiet šo stāvokli un ļaujiet tam norimt. Koncentrēšanās uz aprūpes aktivitātēm to atvieglos. Ja jūtat, ka oma sāk pasliktināties, pārtrauciet darāmo, vairākas reizes dziļi ieelpojiet un ļoti lēni izelpojiet. Centieties sev izbrīvēt vismaz piecas minūtes.

3. Vientulības sajūta

Ja emocionāli sajūtaties vientulīgi, atklāti parunājiet ar kādu par saviem aprūpētāja pienākumiem, tomēr centieties neizraisīt žēlumu. Ļoti iespējams, ka šie cilvēki uzreiz vai pēc kāda laika jums piedāvās savu palīdzību.

4. Saziņas problēmas

Tās visbiežāk sastopamas cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem, piemēram, Alcheimera slimību un citām demences formām. Pacietība un vienkārši jautājumi ir labākais veids, kā uzturēt sarežģītu saziņu, mazināt stresu un šo cilvēku labāk izprast.

5. Plānošana

Pārdomāti organizējot savu darbu, iegūsiet enerģiju un būs vieglāk veikt savus pienākumus. Lūk, daži vienkārši padomi:

  • plānojiet ikdienas un nedēļas pienākumus;
  • izveidojiet galveno uzdevumu sarakstu;
  • rezervējiet laiku tikai sev.

6. Rūpes par sevi

Gādājot par citiem, nekādā gadījumā neatstājiet novārtā savas intereses un vajadzības. Domājot un rūpējoties par sevi, kļūst vieglāk gan veikt aprūpētāja pienākumus, gan kontrolēt savas negatīvās emocijas, gan sniegt citiem savu pozitīvo enerģiju. Tāpēc:

  • regulāri ēdiet;
  • ja trūkst enerģijas, mainiet uzturu;
  • katru nakti pietiekami guliet (7‒9 stundas);
  • pie iespējas veiciet fiziskās aktivitātes vai pastaigājieties svaigā gaisā.

7. Uzmundrinoša saziņa

Aprunājieties ar citiem aprūpētājiem un ieklausieties viņu padomos un ieteikumos. Viņu pieredze jums noteikti var noderēt!

Saistītie raksti

Mazsalacas aptiekas vadītāja svin 75 gadu jubileju

Saulainā un siltā septembra dienā Mana Aptieka Mazsalacas aptiekas vadītāja Rita... lasīt vairāk
Mīlestība, līdzcietība, sapratne

Mīlestība, līdzcietība, sapratne

Līvānu “Centra aptiekas” vadītāja Velta Vēvere zina trīs vaļus, kas ir... lasīt vairāk

Ar magniju pret cukura diabētu

Magnijs ir viena no nozīmīgākajām cilvēka organismā sastopamajām minerālvielām. Par to... lasīt vairāk