Māras aptiekas aizsākumi meklējami tālajā 1752. gadā, kad 25. augustā Piltenes zemes tiesa izdeva koncepciju aptiekas ierīkošanai Aizputē. Laika gaitā daudzkārt mainījies aptiekas nosaukums, kā arī tās īpašnieki, līdz 1996. gadā par tās saimnieci kļuva aizputniece Tatjana Rutkaste.
Māras aptiekas nosaukumu Aizputes aptieka iegūst līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, jo tobrīd aptiekā strādā trīs Māras, bet padomju gados tai bijuši tādi amizanti nosaukumi kā GAP Nr. 227 (kopš 1941. gada), 1945. gadā iegūst nosaukumu GAP Nr.250, bet 1952. gadā – GAP Nr. 16.
Uz jautājumu, ar ko īpaša ir Māras aptieka, salīdzinot ar citām aptiekām, tās vadītāja Tatjana pārliecinoši atbild: "Mums katra darba diena ir īpaša, jo katrs klients un viņa vajadzības ir īpašas. Esam nelielas pilsētas aptieka, savus klientus labi pazīstam, zinām viņu priekus un nedienas, jo cilvēki nereti ienāk parunāties vienkārši tāpat – par dzīvi."
Aizputieši uzticas Māras aptiekas farmaceitēm, jo jūt un novērtē viņu vēlmi palīdzēt, un ir pārliecināti, ka aptiekā ar 260 gadu vēsturi var strādāt tikai paši labākie šī aroda lietpratēji. Viennozīmīgs šīs aptiekas trumpis ir tās darbinieki, kuri aptiekā strādā jau daudzus gadus, kā rezultātā labi pārzina gan medikamentu klāstu, gan savu klientu vajadzības.
Māras aptieka ir privātā aptieka, kura lepojas ar savu neatkarību, jo tās saglabāšana un iesaistīšanās neatkarīgu aptieku apvienībā Mana Aptieka, viennozīmīgi ir ieguvums tieši klientiem. Tā ir iespēja pašiem izvēlēties gan medikamentu piegādātājus, gan konkrētus medikamentus, tā nodrošinot Aizputes iedzīvotājus ar iespējami labāko un lētāko produkciju. „Mums vienīgais priekšnieks ir pircējs,” pārliecinoši saka aptiekas vadītāja.
Aptiekas vadītājai ir jārūpējas gan par klientu labsajūtu, gan savu darbinieku. Lai saliedētu kolektīvu un darbinieki varētu atpūsties, kopīgi tiek sumināti jubilāri, kā arī svinēti citi svētki. Arī aptiekas telpas ir gana plašas un labiekārtotas, lai tajās justos labi gan klienti, gan Māras aptiekas darbinieki.