Veselības aprūpe mājās ietver medikamentu ievadīšanu; enterālu barošanu caur zondi; urīna ilgkatetera un mākslīgās atveres maiņu un aprūpi; ādas bojājumu aprūpi; ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju; parenterālu barošanu bērniem, kuri atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) paliatīvā kabineta uzskaitē; rehabilitāciju bērniem, kuri atrodas paliatīvajā aprūpē; rehabilitāciju insulta pacientiem un pacientiem ar sekām pēc muguras smadzeņu bojājumiem.
Veselības aprūpi mājās iedzīvotājiem sniedz sertificēta māsa vai ārsta palīgs (feldšeris), bet medicīnisko rehabilitāciju – sertificēts fizioterapeits vai fizioterapeita asistents, ergoterapeits vai audiologopēds.
Ar plašāku informāciju par iedzīvotāju grupām, kuras ir tiesīgi saņemt veselības aprūpi mājās un kārtību, kādā veselības aprūpe mājās tiek sniegta, var iepazīties infografikā “Veselības aprūpe mājās”.
Savukārt saraksts ar ambulatorajām iestādēm, kuras sniedz veselības aprūpi mājās, pieejams NVD interneta vietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi” – “Veselības aprūpe mājās” vai “Medicīniskā rehabilitācija”.