Ziemas prieku baudīšana

Lai arī kā gaidām pavasari un vasaru, nevaram noliegt, ka ziema ir burvīgs gadalaiks, kurā svinam ne tikai vienus no gada skaistākajiem svētkiem, bet arī varam nodoties ziemas prieku baudīšanai pēc sirds patikas. Īpaši noderīgi tas ir pēc birojos pavadītajām ilgajām darba stundām un stresainām darba dienām līdz spēka izsīkumam. Iespējas ir samērā plašas, vajag tikai tās izmantot!

 

Ļauties slidošanas burvībai

Slidošana ir viena no ziemas burvīgajām fiziskajām aktivitātēm, ko ledus hallēs var izbaudīt arī tad, ja ziema nav uzdevumu augstumos. Slidošana ļoti labi attīsta kustības plastiku, izteiksmīgumu un eleganci. Slīdēt pa ledu patīkamas mūzikas pavadībā var arī bez īpašas meistarības un ja vēl tas notiek svaigā gaisā atklātajās slidotavās, tad burvīgs noskaņojums un atpūta garantēta.

Slidošanas laikā paaugstinās organisma aizsargspējas, uzlabojas sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmas. Ja esat pakļauti biežām saaukstēšanās slimībām, jums ir hronisks klepus un diagnosticētā sirds saslimšana, kuru gadījumā nedrīkst būt fiziskā slodze, tad slidošana ir īstā nodarbe.

Uz mežu ar slēpēm

Ziemā ne retums gribas aiziet uz mežu vai aizbraukt pastaigāt gar jūru, lai paelpotu svaigu gaisu. Tomēr vislabāk tādās pastaigās doties uz slēpēm. Latvijas reljefs ir ļoti piemērots distanču slēpošanai, un aktīva atpūta mežā vai pie jūras dod pārsteidzošus rezultātus. Nav uzreiz jāuzstāda kādi rekordi, kaut vai divi – pieci kilometri, galvenais ir izbaudīt šo procesu. Tīrs ziemas gaiss satur 20% vairāk skābekļa nekā vasaras gaiss.

Slēpošana neprasa ilgstošu un speciālu apmācību un ir pieejama visiem. Slēpotājs, atrodoties trasē, nodarbina roku, vēdera, muguras un citu orgānu muskuļus. Vienmērīgas slēpotāja atvēziena kustības un muskuļu grupu pārmaiņus nodarbināšana, samazina asinsvadu spazmas, normalizē asinsspiedienu. Slēpojot pa trasi, cilvēks nejūt aukstumu, bieži viņam ir karsti.

Slēpošana ir ne tikai brīnišķīga klimatiskā procedūra, bet arī lielisks veids, kā sniegt atslodzi nervu un psihiskai veselībai, atjaunot un nostiprināt sirds asinsvadu un elpošanas ceļu sistēmas organismā.

Slēpojot pastiprināti sāk strādāt nieres, plaušas, sviedru dziedzeri. Šajā laikā organisms atbrīvojas no uzkrātajām kaitīgajām vielām, indēm, toksīniem. Āda tiek apasiņota, nostiprinās nervu sistēma, palielinās imunitāte.

Ekstrēmāki sporta veidi

Ja tomēr gribās nodarboties ar nedaudz ekstrēmākiem sporta veidiem, tad var kopā ar bērniem vai mazbērniem laisties no kalna ar ragaviņām, plēves maisu vai dažādiem citiem palīglīdzekļiem.

Lai gan Latvija nav kalnu zeme, katrā Latvijas novadā pieejamas arī kalnu slēpošanas trases, tāpat ir iespēja nodarboties gan ar snovbordu, bobsleju, skeletonu un citiem sporta veidiem, kuros regulāri notiek pasaules līmeņa sacensības.

Zemledus makšķerēšana

Zemledus makšķerēšanā ir viena no tām nodarbēm, par ko cilvēki visvairāk šausminās. Pastāv arī sakāmvārds – ja parādās pirmie zemledus makšķernieki, tad drīz būs arī ledus. Bet, lai arī kā tur būtu, daudzi jo daudzi šo nodarbi iecīnījuši un nebūt neuzskata par bīstamāku, kā traukšanos lielā ātrumā lejā no kalna. Zemledus makšķerēšanas pamati ir visnotaļ vienkārši, jo ir nepieciešama makšķere, ēsma un āliņģis.

Tomēr, lai arī cik droši vai pārdroši dažkārt nebūtu dažādu sporta veidu piekritēji, vienmēr ir svarīgi padomāt par drošību un kādas sekas izteikta pārgalvība var radīt. Atpūsties vēlams tā, lai atpūstos prāts un uzlabotos veselība!

 

Saistītie raksti

Alkohola atkarības riski Latvijā

55 % iedzīvotāju atzinuši, ka ikdienā mēdz pārsniegt pieļaujamās alkohola normas,... lasīt vairāk

Iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām tiek aicināti vakcinēties

Turpinot vakcināciju pret Covid-19, ir atvērta nākošā prioritārā grupa – iedzīvotāji... lasīt vairāk

50 % vīriešu riska grupā nekad nav apmeklējuši urologu

Vien puse Latvijas vīriešu vecumā no 45 līdz 54 gadiem kaut... lasīt vairāk