Vismaz reizi gadā slimo 78% cilvēku

Martā sabiedrībai tika prezentēts jau ceturtais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”, kurā atklājās, ka vairums Latvijas iedzīvotāju (59 %) savu veselību vērtē kā labu, 78 % vismaz reizi gadā sirgst ar dažādām akūtām veselības problēmām, piemēram, saaukstēšanos vai iekaisumiem. Turklāt katrs trešais (33 %) slimo vēl biežāk – divas, trīs, četras un pat piecas reizes gadā.

Ģimenes ārsts Alberto Sadu norāda, ka tiem, kuri saslimst vienu vai divas reizes gadā, nevajadzētu satraukties par savu veselības stāvokli, jo šāds slimošanas biežums uzskatāms par normu. Taču tiem, kuri periodiski slimo trīs un vairāk reizes gadā, vajadzētu nopietni pievērsties veselības profilaksei un kopā ar ārstu atrast risinājumu, kā to uzlabot, piemēram, ievērojot veselīgāku dzīvesveidu.

Bieža slimošana nenāk par labu veselībai, taču tai var būt ne tikai negatīvā, bet arī pozitīvā puse, piemēram, atsevišķos gadījumos tādējādi var tikt stiprināta imunitāte, notikt organisma attīrīšanās.

Četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir laba veselība. Biežāk savu veselību kā labu vērtē vīrieši (64 %), tikmēr tikai 56 % sieviešu domā, ka viņām ir laba veselība. Tāpat Veselības indeksā atklāts, ka sievietes slimo biežāk nekā vīrieši – vienu līdz pat piecas reizes gadā slimo 82 % dāmu un tikai 71 % kungu.

Lai agrā pavasarī, kas ir mānīgu laikapstākļu un vīrusu laiks, saglabātu labu veselību, būtiski pievērst uzmanību ikdienā patērētā šķidruma daudzumam, miegam atvēlētajam laikam, kā arī regulārām sportiskām aktivitātēm. “Protams, nedrīkst aizmirst profilaktiski veikt visas ieteicamās veselības pārbaudes pie mediķiem, bet izteikti svarīgi ikvienam ir patērēt daudz šķidruma, labi izgulēties un sportot. Īpaši veselīgas ir aktivitātes, kas veicina asinsriti – piemēram, garākas pastaigas, skriešana, riteņbraukšana, nūjošana,” rekomendē eksperts.

“Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” ir Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērītājs, tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, šā gada februārī aptaujājot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Šis ir ceturtais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.

 

Datu prezentācijā un diskusijā piedalījās: Arnis Kaktiņš, SKDS direktors, Agnese Ritene, Mana Aptieka farmaceite, Tukuma Centra aptiekas vadītāja, Līga Līdumniece, fizioterapeite, Latvijas Fizioterapeitu asociācijas vadītāja, Jānis Kūliņš, aptieku tīkla Apotheka valdes loceklis, Alberto Sadu, ģimenes ārsts