Veselīgu smaidu jebkurā vecumā

Neatkarīgi no tā, cik jums ir gadu, zobi un smaganas jāuztur kārtībā – tātad jākopj. Veseli zobi un smaganas ir neatņemama daļa no visa organisma veselības. Pareiza mutes higiēnas ievērošana ir pirmais solis, lai zobi būtu veseli.

Kā pareizi rūpēties par mutes veselību, konsultē sertificēts zobu tehniķis Raimonds Gladiševs.

Zobi ir jātīra divreiz dienā ar zobu birsti un pastu, bet vienreiz dienā visas starpzobu spraugas jāiztīra ar zobu diegu. Starp zobu tīrīšanas reizēm, īpaši pēc ēšanas, ieteicams izmantot mutes skalojamos līdzekļus, lai iztīrītu vietas, kur grūti piekļūt ar zobu birsti. Vismaz reizi gadā jāapmeklē zobu higiēnists, kas profesionāli veiks zobu tīrīšanu, kā arī ikdienišķai lietošanai ieteiks piemērotāko zobu pastu un zobu birsti. Vienreiz gadā jādodas pie zobārsta uz medicīnisko pārbaudi, kuras laikā zobārsts noteiks jūsu zobu, mutes veselības stāvokli un vajadzības gadījumā ieteiks nepieciešamo ārstēšanu vai savlaicīgu protezēšanu.

Novecojot cilvēki ar vien vairāk saskaras ar zobu zaudēšanas problēmām un nepieciešamību nēsāt protēzes. Pareizas protezēšanas metodes izmantošana atvieglo dzīvi daudziem cilvēkiem un ļauj viņiem justies komfortabli.

Mūsdienu stomatoloģijā ne tikai neizņemamas protēzes (kroņi un tilti) no keramikas un cirkonija ar savu formu, krāsu un izturību piešķir mākslīgajiem zobiem dabiskumu, bet arī izņemamās protēzes, kas tiek gatavotas no jauna materiāla – termoplasta. Šo protēžu dabiskais izskats neizceļas uz kopējā smaganu fona, kā arī slēptie fiksācijas elementi nodrošina augstas estētiskas prasības. Izturības dēļ izņemamās termoplasta protēzes nav iespējams salauzt, pateicoties jaunajai tehnoloģijai, tās ir ļoti precīzas un pat pie pilnīgas zobu zaudēšanas protēzēm ir stingra fiksācija, kas ļauj pacientiem justies droši ēšanas laikā.

Termoplasts ir ne tika alerģiski neitrāls materiāls, bet arī bioloģiski inerts, tāpēc protēzes ir izturīgākas pret zobu aplikumu un zobakmens veidošanos.

Protams, pat vislabākajām protēzēm nepieciešama kopšana. Visas neizņemamās protēzes (kroņi, tilti) neatkarīgi no kāda materiāla tās ir izgatavotas, divas reizes dienā jātīra ar zobu pastu un birsti, kā arī jāizmanto speciālās zobu birstes, kas paredzētas šādu protēžu tīrīšanai, lai iztīrītu spraugas starp kroņiem, smaganu un dabīgajiem zobiem.

Arī izņemamās protēzes jātīra ar zobu pastu un jālieto speciālie tīrīšanas līdzekļi tablešu formā. Kā arī jālieto zobu birste ar speciālu formu, kas paredzēta izņemamo protēžu tīrīšanai. Pacientu ērtībai ir iespējams izmantot kompaktas mazgāšanas ierīces protēžu tīrīšanai, kas ļauj uzturēt protēzi estētiski skaistu un higiēniski tīru.

Veicot regulāru smaganu un zobu higiēnu, savlaicīgi ārstējot un protezējot zobus, no mutes pazudīs nepatīkama smaka, salauzti zobi, ka arī caurumi trūkstošo zobu vietā. Jūs iegūsit veselīgu smaidu, kas priecēs gan jūs, gan apkārtējos.