Vecpilsētas aptiekas mūsdienīgais interjers

Mana Aptieka Jēkabpils Vecpilsētas aptieka šī gada janvārī svinēja 78 gadu jubileju.  Lai arī aptiekas vēsture ir gana bagāta ar dažādiem notikumiem, teju tai pievienojies vēl viens – pagājušā gada novembrī pēc interjera maiņas tā saviem klientiem durvis vēra pavisam citādā veidolā.

„Tā kā vecajās telpās bija nostrādāti daudzi, jo daudzi gadi, tajās bija pierasts. Tomēr jāatzīst, ka viss ar laiku nolietojas, tāpēc remonts bija vitāli nepieciešams. Jaunizremontētās telpas, kurās ir mūsdienīgs interjers, rada labu noskaņojumu gan darbiniekiem, gan klientiem,” stāsta aptiekas vadītāja Silvija Meldere.

 Lai gan Vecpilsētas aptiekas aizsākumi meklējami pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, tā nemitīgi attīstās līdzi laikam. Pēdējo lielo pārvērtību rezultātā aptieka mainījusies līdz nepazīšanai – tirdzniecības zāle kļuvusi plašāka, telpas gaišākas līdz ar to arī mūsdienīgākas. Jaunās mēbeles ir ne tikai vizuāli modernas, bet arī funkcionālākas. Pārmaiņu rezultātā, domājot par klientu ērtībām, daļa sortimenta ir izkārtots klientiem pieejamos plauktos. Bez interjera izmaiņām krietni plašāks kļuvis arī preču sortiments, īpaši palielinājies aptiekas kosmētikas piedāvājums un bērnu kopšanas preču klāsts. Tomēr vienā jautājumā tā nemainās – Vecpilsētas aptieka ir viena no retajām aptiekām, kurā kopš tās pirmsākumiem joprojām tiek izgatavotas zāles pēc ārstu individuālajām receptēm. Viss, ko Vecpilsētas aptieka piedāvā un veic, tiek darīts tikai klientu labā. Medicīna un farmācija ir dinamiskas zinātnes, tāpēc visi aptiekas farmācijas speciālisti nepārtraukti mācās. Apmācību mērķis ir nodrošināt mūsu klientiem pilnvērtīgu konsultāciju, jo farmaceits ir speciālists, kuram jāzina viss par zālēm, jāspēj izvērtēt slimības simptomu nopietnība un savlaicīgi jādod padoms doties pie ārsta. 

Saskaņā ar vēstures liecībām Vecpilsētas aptieka tika atvērta tālajā 1937. gada 28. janvārī Vadoņa ielā 21 (Pasta ielā 21) – pretī tirgus laukumam, tagad Vecpilsētas laukumam.  Laika gaitā mainījās gan aptiekas īpašnieki, gan nosaukums, pat atrašanās vieta. Par Vecpilsētas aptieku tā saucās kopš 1991. gada pavasara, 1995. gadā tā bija spiesta pārcelties uz tagadējo ēku Brīvības ielā 144, savukārt kopš 1997. gada janvāra tā tika privatizēta, bet kopš 2006. gada tā pievienojās individuālo aptieku apvienībai Aptiekas un Partneri un strādā ar nosaukumu Mana Aptieka.

Vecpilsētas aptiekas vadītājai Silvijai Melderei šajā aptiekā rit jau 34 darba gads, – darbu tur viņa uzsāka tūlīt pēc augstskolas beigšanas. Lai gan kopš 1994. gada Silvija pilda aptiekas vadītājas pienākumus, sirdij joprojām tuvāks darbs ar klientiem. „Pēc pavadītiem vairāk nekā trīsdesmit gadiem farmācijā, varu apgalvot – tā ir mana profesija,” atzīst Silvija Meldere.

Jēkabpils Vecpilsētas aptiekas komandu veido gan pieredzes bagāti farmācijas speciālisti, gan jaunie zinošie un degsmes pilnie profesionāļi.  Savs darbs jāveic no sirds – pašaizliedzīgi un ar lielām rūpēm un interesi par pacientu. Tāds ir farmaceita uzdevums.

„Šo garo gadu laikā mainījies arī kolektīvs, bet viennozīmīgi varu teikt, ka arī ar kolēģiem man ir ļoti paveicies. Katram ir savs raksturs un pieredze, tomēr visus mūs vieno rūpes par klientu, kā arī nepārtraukta vēlme pilnveidoties, jo lai strādātu par farmaceitu jaunu zināšanu apgūšana ir ikdienas pienākums.”