Vecmāmiņas sapni īsteno meita un mazmeita

„Vecmāmiņas sapnis bija kļūt par farmaceiti, bet kara dēļ tam nebija lemts piepildīties, tāpēc viņa ieteica savai meitai Anitai, kas ir mana mamma, kļūt par farmaceiti,” stāsta Sauriešu aptiekas farmaceite Agnese Saleniece.

 

Anita Millere īstenoja savas mammas sapni un pirms vairāk nekā 40 gadiem apguva farmācijas profesiju, savukārt deviņdesmitajos gados privatizēja Liezēres aptieku un kļuva par tās īpašnieci. Lai arī Anita klusībā cerēja, ka meita Agnese izvēlēsies iet mātes pēdās, savu viedokli neuzspieda, tāpēc, iestājoties vidusskolā, Agnese jau bija nolēmusi kļūt par pedagogu. Vidusskolas laikā Agnese dzīvoja pie krustmātes, kura, būdama skolotāja, deva iespēju meitenei ielūkoties pedagoga darba ikdienā un Agnese saprata, ka šis darbs nav viņai piemērots. Praktiski visa Agneses bērnība pagāja aptiekā pie mammas, tad bērnības sajūtas guva virsroku un viņa nolēma kļūt par farmaceiti. „Manām domām par nākotnes profesiju krasi mainoties, nekas cits neatlika, kā pēc vidusskolas beigšanas gada laikā apgūt fizikas un ķīmijas kursu,” stāsta Agnese.

Kad Agnesei augstskolas diploms jau kabatā, ciemojoties pie vīra mātes Sauriešos, radās ideja atvērt tur aptieku. Domāts – darīts, un kopš 2000. gada Sauriešu iedzīvotājiem ir sava aptieka.  Lai gan vecāmāte nepiedzīvoja mirkli, kad mazmeita kļuva par farmaceiti, bet visnotaļ viņa var lepoties ar savu meitu un mazmeitu. „Ar mammu sazvanos katru dienu, jo ikdienā jārisina daudz dažādu jautājumu. Varbūt nedaudz žēl, ka pārsvarā mūsu sarunas ir par un ap aptieku, bet viennozīmīgi vieglāk ir strādāt, kad neskaidrību gadījumā tev ir kam palūgt padomu,” atzīst Agnese.

Pašai Agnesei aug divi dēli, un viņa līdzīgi kā viņas mamma nākotnes profesijas izvēli grib atstāt viņu pašu ziņā. „Protams, gribētos, ka kāds kļūtu par mana darba turpinātāju, bet to es viņiem neuzspiedīšu. Katram pašam jāizlemj, ko darīt nākotnē,” ir pārliecināta Agnese.