Sumina profesionālākos gada farmaceitus

Ik gadu Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) šīs nozares profesionālākajiem pārstāvjiem piešķir goda nosaukumu “Gada Farmaceits”. Šogad “Gada Farmaceits 2022” titulu un mākslinieka Viestura Meirāna izstrādāto dizaina sudraba piespraudi saņēma arī divi aptieku apvienības “Mana Aptieka” farmācijas nozares speciālisti – Velta Vēvere un Atis Behmanis.

Konferenci aizsāka Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere, atgādinot par farmaceita nozīmīgo lomu. Farmaceitam  vienlaikus ir jābūt gan psihologam, gan menedžerim, gan ārsta palīgam, lai rastu risinājumus visām situācijām, ar kurām saskaras darba laikā. “Farmaceita loma ir jāpalielina. Pandēmija mums pierādīja, ka farmaceits ir nozīmīgs. Un, ja tās aptiekas nav, ko lai mēs tālāk darām? Arī ārsti ir atzinuši, ka mums ir jābūt vienai komandai,” pauda Kaupere. Viņa atzina, ka nozarē izaicinājumu vēl ir daudz un reizēm tam ir pretestība. Bet kā svarīgākās vērtības gan farmaceita darbā, gan dzīvē viņa uzsvēra ticību, cerību un mīlestību. “Un pamatu pamats ir mīlestība.”

Konferences turpinājumā – tradicionālā LFB apbalvojuma “Gada Farmaceits 2022” pasniegšana. Šogad šo apbalvojumu saņēma 10 farmācijas nozares speciālisti.

Šogad šo apbalvojumu saņēma “Mana Aptieka” farmācijas nozares speciālisti: SIA “Līvānu Centra aptieka” aptiekas vadītāja Velta Vēvere un SIA “Aptieku Apvienība” projektu vadītājs Atis Behmanis.

Apbalvojums “Gada Farmaceits” tiek piešķirts farmaceitiem un farmaceita asistentiem, kuri darbojas praktiskās farmācijas jomā, kā oficiāls atzinības izteikums par profesionālo darbību. Nominantus balvai virza kolēģi, darba devēji, nozares pārstāvji, un pieteiktos pretendentus un viņu paveikto vērtē profesionāļu komisija.

Ne tikai ārstniecības personāls, bet arī aptiekas un farmaceiti ir veselības aizsardzības frontes pirmajās līnijās, kas it īpaši augstu vērtējams šajā vīrusa pandēmijas laikā.

Visbiežāk tieši aptieka ir pirmā vieta, kurp cilvēks dodas ar klepu, iesnām, temperatūru, sāpēm un citām veselības problēmām, un tieši farmaceits ir vispieejamākais veselības aprūpes profesionālis, kas uzklausa un palīdz atrast risinājumu.