Saldus Zaļā aptieka – rūpes par iedzīvotāju labsajūtu 30 gadu garumā

Šovasar Mana Aptieka Saldus Zaļā aptieka atzīmēja īpašu notikumu – 30 gadus kopš tās atvēršanas. Šo gadu laikā aptieka kļuvusi par vietējo iedzīvotāju iecienītu vietu, kur var saņemt gan zāles, gan padomu un atbalstu. Tās īpašniece Anita Ozoliņa ar lielu apņēmību un neatlaidību vadījusi aptieku no pirmās dienas.

Aptiekas ceļš sākās tālajā 1994. gadā, kad Latvija tikko bija atguvusi neatkarību, un daudz kas dzīvē bija jāsāk no nulles. Toreiz Saldus Zaļās aptiekas īpašniece Anita Ozoliņa, būdama jauna farmaceite, pēc bērna kopšanas atvaļinājuma atgriezās darbā, taču, tāpat kā daudzu citu jauno speciālistu, arī viņas pakalpojumi valsts aptiekā vairs nebija nepieciešami. Viņa nepadevās un, izmantojot savas zināšanas, vīra atbalstu un sadarbību ar uzticamiem partneriem, izveidoja nelielu zāļu lieltirgotavu, kas vēlāk kļuva par pamatu aptiekas atvēršanai. 16. jūnijs 1994. gadā bija diena, kad durvis vēra Saldus Zaļā aptieka. Sākotnēji tā bija maza aptieka ar pavisam nelielu apgrozījumu, taču pirmajās dienās, kad ienākumi sasniedza 100 latus dienā, tas Anitu ļoti iepriecināja, jo tolaik tā bija ievērojama summa. Vēlāk ienākumi auga, un aptieka lēnām paplašinājās.

Interjera pārvērtības 30 gadu garumā

Sākotnēji aptieka atradās pavisam nelielās telpās, taču 1998. gadā aptieka tika pārcelta uz plašākām telpām, kur tā atrodas vēl šodien. Šeit tika veikts remonts, sakārtotas telpas un radīta vieta, kur cilvēki var saņemt ne tikai medikamentus, bet arī sirsnīgu un profesionālu farmaceitisko aprūpi. Gadu gaitā aptiekas interjers piedzīvojis vairākas pārmaiņas, pielāgojoties gan vajadzībām, gan iespējām. Pēdējās radikālās pārmaiņas aptieka piedzīvoja pirms trim gadiem ar “Mana Aptieka” atbalstu, kad tika izveidota pašapkalpošanās zona, aizvietojot iepriekšējo garo lešu sistēmu. Jaunā kārtība klientiem ātri iepatikās, lai gan sākotnēji pierast pie kārtas numura rindu mašīnas bija izaicinājums. Tomēr šī sistēma ievērojami uzlaboja apkalpošanas ērtumu un kārtību, padarot aptieku vēl mūsdienīgāku.

Aptiekas izaugsmes ceļš – no tandēma līdz komandai

“Pirmajos aptiekas darbības gados aptiekā strādāju tandēmā ar savu kolēģi, bet gadu gaitā darbinieku skaits ir pieaudzis – šobrīd komandā ir septiņas farmaceites un grāmatvede. Turklāt aptiekai šobrīd ir piecas filiāles lauku pagastos, lai arī tur cilvēkiem būtu pieejami nepieciešamie medikamenti,” stāsta aptiekas īpašniece Anita Ozoliņa.  Šodien Saldus Zaļā aptieka piedāvā daudz vairāk nekā tikai medikamentus. Tur var iegādāties plašu tēju klāstu, uztura bagātinātājus, ortozes un arī homeopātiskos līdzekļus. Vajadzības gadījumā tiek nodrošinātas arī zāles, kas nav pieejamas parastajā kompensējamo medikamentu sarakstā – specifiskas zāles, kuras nepieciešamas pēc ārstu konsīlija lēmuma.

Aptieka, kur uzklausa un palīdz

Anita savā laikā paveikusi daudz – viņa ne tikai izveidoja savu pirmo aptieku, bet arī atvēra vēl vienu Saldū, ko tagad vada viņas meita, un Saldus Zaļā aptieka, ko pārņēmusi bijusī darbiniece. Viņa izveidoja arī septiņas lauku filiāles, lai zāles būtu pieejamas arī attālākos pagastos. Taču laiks ienesis pārmaiņas – šobrīd Anitas pārziņā palikusi viena aptieka un piecas filiāles. Agrāk aptiekā piedāvāja arī papildu pakalpojumus, piemēram, masāžas kabinetu un ekspresdiagnostiku, kas ar laiku tika pārtraukti, taču farmaceites un darbinieki joprojām cenšas palīdzēt cilvēkiem un veikt savu darbu pēc labākās sirdsapziņas. Anita uzsver, ka darbs aptiekā ir vairāk nekā tikai medikamentu izsniegšana. “Man ir svarīgi, lai cilvēks justos uzklausīts, jo nereti viņam vajag ne tikai zāles, bet arī cilvēcīgu sarunu,” atzīst Anita. Tieši šī attieksme padarījusi aptieku par iemīļotu vietu daudziem vietējiem iedzīvotājiem.

Komanda, intuīcija un pārliecība par izaugsmi

Turklāt Anita ļoti lepojas ar savu farmaceitu komandu, kas vienmēr ir gatava palīdzēt un sniegt padomus ikvienam klientam. “Meitenes  ir profesionālas, atbildīgas un savu darbu veic ar patiesu rūpību – uz viņām vienmēr var paļauties”. Anita atzīst, ka dažkārt neslavē savas darbinieces tik bieži, cik būtu pelnījušas, jo šķiet, ka viņas pašas zina, cik lieliski strādā. Tomēr Anita uzsver, ka tieši farmaceitu  komandas rūpīgais darbs un attieksme ir bijusi pamats aptiekas izaugsmei un veiksmīgai darbībai visus šos gadus. Lai gan nākamajā gadā farmācijas nozarei gaidāmas lielas pārmaiņas zāļu cenu regulējumā, Anita ir pārliecināta, ka aptieka spēs pielāgoties. Viņa uzskata, ka pārmaiņas vienmēr sākumā ir satraucošas, bet tās vienlaikus atver durvis jaunām iespējām. Anita atzīst, ka bieži paļaujas uz savām sajūtām pat tad, ja prāts brīdina par iespējamām grūtībām. “Ir tā labā sajūta, kas saka, ka mēs tiksim ar šīm pārmaiņām galā. Tas ir riska moments, kas liek saņemties un atrast jaunus risinājumus, un, ja sajūtas saka, ka viss būs kārtībā, tad ticu, ka tā arī būs,” ar pārliecību atzīst Anita. Šī paļaušanās uz intuīciju un drosme riskēt Anitai palīdz pārvarēt izaicinājumus un iedvesmo meklēt veidus, kā aptieka varētu strādāt vēl labāk.

Saistītie raksti

Veselības ministrija: ēteriskās eļļas nedrīkst lietot iekšķīgi

Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību, ka vairākās tīmekļvietnēs un sociālajos tīklos... lasīt vairāk

Sausās acs sindroms – sadzīvot vai cīnīties

Tā kā profesora Igora Solomatina mamma bija medicīnas darbiniece, māsa –... lasīt vairāk

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju savu dzīvesveidu vērtē kā veselīgu

Šobrīd 56% Latvijas iedzīvotāju savu dzīvesveidu vērtē kā veselīgu, savukārt 38%... lasīt vairāk