Pastāvēs, kas pārvērtīsies

Ausekļa aptieka Valmierā ir viena no apvienības Mana Aptieka aptiekām, kura uzdrošinājusies ieviest jauno klientu apkalpošanas konceptu, kurš sevī ietver ne tikai kardinālas interjera izmaiņas, bet arī pašapkalpošanās zonas izveidi. 

“Jau pagājušajā vasarā, apskatot aptiekas, kuras šo radikālo soli bija spērušas pirmās, sapratu, ka šīs pārmaiņas nepieciešamas arī Ausekļa aptiekai. Tai mirklī galvā ieskanējās Raiņa sakrālā frāze – pastāvēs, kas pārvērtīsies. Mainās klienti, paši maināmies, tāpēc arī aptiekai ir jāiet laikam līdzi, jāpiemērojas 21. gadsimta klientam, viņa vajadzībām,” atzīst Ausekļa aptiekas vadītāja Līga Dzene.

Sajūtās kā bibliotēka

Kardināli mainījies aptiekas interjers – tirdzniecības telpa kļuvusi mūsdienīgāka, modernāka, vienlaikus arī nomierinošāka un relaksējošāka. Pašapkalpošanās zonas ieviešana, kur izvietoti vitamīni, higiēnas preces, kosmētika, uztura bagātinātāji, padarījusi šos produktus pieejamākus klientam. Ik viens var staigāt gar plauktiem, apskatīt, palasīt – saprast, kurš no produktiem šķiet noderīgāks konkrētajai vajadzībai. “Pirms aptiekas atvēršanas, staigājot pa zāli, mani pārņēma sajūtas kā bibliotēkā, kur ir daudz plauktu ar grāmatām, šeit – ar medicīnas precēm. Tās var apskatīt, palasīt instrukcijas, padomāt…” atzīst Līga.

Nebaidies jautāt farmaceitam

Pašapkalpošanās zonas ieviešana vienlaikus nenozīmē, ka farmaceits kļūst nepieejamāks, tieši pretēji – farmaceits, brīvi pārvietojoties pa zāli, jebkurā mirklī var sniegt gan konsultācijas, gan veikt farmaceitisko aprūpi. “Klientiem ieteiktu nebaidīties uzdot jautājumus farmaceitam, jo mēs neesam tikai zāļu pārdevēji. Esam mācījušies daudzus gadus un to darām joprojām, mūsos ir lieli zināšanu un informācijas apjomi, tāpēc vajag tos izmantot. Vajag droši jautāt, lūgt padomu un ieklausīties farmaceita sacītajā,” atgādina Līga.

Gandarījums par paveikto

Aptiekas atvēršanas dienā aptiekas vadītāja Līga Dzene sirsnīgus paldies vārdus teica visiem projektā iesaistītajiem – gan celtniekiem, gan mēbeļu meistariem, gan Magnum Medical, gan neatkarīgo aptieku apvienības Mana Aptieka biroja darbiniekiem, kura ir vienīgā aptieku apvienība, kas apvienojusi aptieku īpašniekus – farmaceitus. Paldies tika teikts arī aptiekas lieliskajai komandai – farmaceitei Inesei Gravai un farmaceita asistentei Jeļenai Postarei, jo pārmaiņu laiks nekad nav viegls. Aptiekas vadītāja pauda prieku un gandarījumu par paveikto, un pārliecību, ka ieguldījums atmaksāsies un aptieka kļūs par patīkamāku un komfortablāku vietu gan klientiem, gan pašiem farmaceitiem, kuri tajā pavada daudzas, jo daudzas stundas.

Mūsdienīga aptieka zinošiem klientiem

Šobrīd vēl grūti novērtēt visus pārmaiņu ieguvumus, bet rudenī, kad Ausekļa aptieka svinēs 18. jubileju, gan aptiekas darbinieki, gan klienti būs pieraduši un spēs novērtēt jaunā koncepta priekšrocības. “Ja skatāmies aptiekas pirmsākumus, tad tā saistās ar alķīmiju – noslēpumainību, dažādu dziru vārīšanu, tējiņām… Gadu tūkstošiem ejot, mainījies farmaceits, bet vienlaikus mainījies arī pacients. Mūsdienās tas ir daudz zinošāks, daudz gudrāks, pārzina savas slimības, tāpēc arī no mums sagaida profesionalitāti gan apkalpojot, gan sniedzot informāciju par medikamentiem, gan mūsdienīgu aptiekas vidi, un mēs to viņiem varam nodrošināt,” atzīst aptiekas vadītāja Līga Dzene.