Pārgaujas aptieka atver filiāli Burtniekos

Ar priecīgu ziņu jaunais gads sākās Burtnieku novada iedzīvotājiem, jo, pateicoties novada domes iniciatīvai, tika atvērta Mana Aptieka Pārgaujas aptiekas filiāle Burtniekos. Tā kā iepriekšējā aptieka savu darbību pārtrauca pavasarī, tad novada iedzīvotājiem pēc medikamentiem bija jādodas uz Rencēnu pagasta vai Valmieras aptiekām.

Tā kā iepriekšējā aptieka Burtnieku novadā savu darbību bija pārtraukusi, novada vadība vērsās pie Pārgaujas aptiekas Valmierā vadītājas ar lūgumu izskatīt iespēju nodrošināt novada iedzīvotājus ar medikamentu pieejamību. “Pateicoties Pārgaujas aptiekas īpašnieku atbalstam, tika pieņemts lēmums atvērt filiāli, labi saprotot, ka tā vairāk ir filantropija, ne peļņu nesošs pasākums. Tomēr ne vienmēr var skatīties uz cipariem, jāsaprot, ka šiem cilvēkiem nepieciešami medikamenti un ir jāatrod iespēja tos nodrošināt,” atzīst Pārgaujas aptiekas vadītāja Gunita Bole-Melgaile. 

Klientu ērtumam tika mainīta arī aptiekas atrašanās vieta un šobrīd tā ir līdzās dakteres Ingas Bērziņas privātpraksei, Burtnieku pagasta administrācijas ēkā, J. Vintēna ielā 7. Lai arī tika plānots aptieku atvērt jau pagājušā gada nogalē, bet remonta darbi, tehnisko jautājumu un valsts atļauju kārtošana prasīja vairāk laika, nekā cerēts, tāpēc aptieka savu darbību uzsāka šā gada 2. janvārī.

“Priecājamies par iespēju paplašināt Pārgaujas aptiekas darbību. Strādājam Valmierā, Rencēnu pagastā un tagad arī Burtniekos. Tā kā vienlaikus esam sociāli atbildīgs uzņēmums un saprotam, ka nelielo novadu iedzīvotājiem aptieka ir vitāli nepieciešama, tad Burtnieku aptiekā tiks nodrošināti visi pakalpojumi kā citās Mana Aptieka aptiekās. Būs iespēja ne tikai iegādāties recepšu un bezrecepšu medikamentus, bet arī uztura bagātinātājus, higiēnas preces un kosmētiskos līdzekļus. Darbosies arī Mana Aptieka klientu kartes, akcijas, būs iespēja norēķināties ar bankas kartēm. Tāpat arī darbojas e-veselība, kas atvieglo recepšu izrakstīšanas un medikamentu saņemšanas procesu. Ja kāds no nepieciešamajiem medikamentiem nav pieejams, to var pasūtīt un saņemt jau nākamajā aptiekas darba dienā. Bez visa iepriekš minētā kā jau visās Mana Aptieka aptiekās arī Burtnieku aptiekā tiks nodrošināta farmaceitiskā aprūpe, tāpēc ikviens aicināts vajadzības gadījumā griezties pēc palīdzības vai padoma. Ikdienā ikvienu klientu gaidīs Daiga Rubene, bet vajadzības gadījumā viņu aizvietos Zita Freiberga.

Tā kā vairāk nekā pusgadu novada iedzīvotājiem nebija iespēja novadā iegādāties medikamentus, tad aptiekas atvēršana vietējiem bija ļoti priecīgs notikums. Svinīgajā mirklī klāt bija gan Burtnieku novada vadība, gan iedzīvotāji. “Jau pirmajās dienās izjutām, cik ļoti vietējie iedzīvotāji novērtē aptiekas atvēršanu – bija gan ziedi, gan paldies vārdi, gan samērā plašs klientu loks, kuri vēlējās iegādāties nepieciešamos medikamentus,” ar gandarījumu atzīst Gunita Bole-Melgaile.