Palutini savu mīļoto

Svētā Valentīna diena, sarunvalodā vienkārši Valentīna diena, ir mīlestības svētki, kas katru gadu tiek svinēti 14. februārī. Šajā dienā mīļotie cilvēki ar apsveikumiem un dāvanām pastiprināti pauž savu mīlestību.
Par Valentīndienas izcelsmi klīst dažādas leģendas un nostāsti. Ziņas ir samērā neskaidras un neprecīzas, līdz ar to izdibināt vienu vienīgu patieso nav izdevies. 
Pētnieki vienojušies, ka šī diena apvieno Senās Romas un kristīgās pasaules tradīcijas. 
Vispopulārākā un romantiskākā ir leģenda par Senās Romas priesteri Valentīnu, kurš dzīvojis 3. gadsimtā. Pie varas esošais imperators Klaudijs II nonācis pie secinājuma, ka vīrieši, kuriem ir ģimene – sieva un bērni – nav tik labi karotāji, kā brīvie stiprā dzimuma pārstāvji. Lai spēcinātu karapulku, Klaudijs II aizliedzis jauniem vīriešiem precēties. Pēc dabas sirsnīgais priesteris Valentīns sapratis, ka šāda pavēle ir netaisna un nav pakļāvies imperatora gribai. Viņš slepus laulājis mīlniekus. Valentīns arī centies samierināt pārus, kas ir sastrīdējušies, rakstījis mīlestības vēstules to cilvēku vietā, kuri paši to nav varējuši, un dāvinājis ziedus pāriem, kurus pats salaulājis. 
Kādā citā leģendā vēstīts, ka reiz kādam cietumā ieslodzītam priesterim paslepus ļauts satikties ar jaunu meiteni un vīrietis viņā iemīlējies. Jaunkundze iespējams bijusi cietuma uzrauga meita. Pirms nāves priesteris uzrakstījis mīļotajai vēstulīti, parakstot to ar vārdiem „Tavs Valentīns”. 
Svētā Valentīna dienu jeb visu mīlētāju dienu svin 14. februārī, tradicionāli sūtot apsveikuma kartiņas – kā mīlestības vai pieķeršanās apliecinājumu. Apsveikuma kartiņas reizēm dēvē par “Valentīniem”, un tās visbiežāk attēlo sirdis, amorus un citus simbolus, ko mēdz saistīt ar mīlestību. 
Valentīna dienā ikviena sieviete vēlas saņemt dāvanā kaut ko īpašu, galvenais, protams, uzmanību un sajūtu, ka tevi kāds mīl. Tieši tāpēc šie svētki ir izdomāti, lai pateiktu saviem mīļajiem, cik ļoti jūs viņus mīlat, kā arī palutinātu ar kādu dāvanu. 

10 idejas, ko dāvināt:
Romantiskas vakariņas – tās var būt arī mājās gatavotas un pasniegtas sveču gaismā vai kādā klusā un romantiskā restorānā. 
Jūsu mīļotās labprāt no jums saņemtu masāžu sveču izrotātā guļamistabā vai kopā dotos uz SPA centru, kur ļautu prasmīgajām masierēm jūs abus kopīgi palutināt. 
Ziedi – skaistas rozes vai liels ziedu pušķis – to sievietēm nekad nav par daudz. 
Tiem, kam patīk atpūsties ārpus mājas, pareizā izvēle būs baudīt romantiku kādā viesnīcas numuriņā – atmetot visas ikdienas rūpes un izbaudot vienam otra kompāniju. 
Juvelierizstrādājumiem – tie sagādās prieku ikvienai sievietei! Ja neesat vēl bildinājis savu mīļoto, varbūt ir pienācis īstais brīdis? Arī mīļās sievas priecāsies par šādu dāvanu. 
Vīriešiem noteikti noderīgi būs aksesuāri, kas akcentētu stilu un individualitāti, kā, piemēram, kaklasaites, aproču pogas, rokassprādzes, rokas pulkstenis.
Skaista veļa – tā ne tikai priecēs pašu sievieti, bet, protams, arī pašu dāvinātāju! 
Romantisku filmu kinoteātrī – noteikti iederēsies Valentīna dienas noskaņās. Ja gribat atcerēties jaunību un justies kā īsti tīņi, pērciet biļetes pēdējā rindā, ne velti to sauc par “skūpstu” rindu! 
Savukārt vīriešiem varat palūkoties pēc dāvanas ar nelielu adrenalīna devu, piemēram, peintbola spēle. 
Brokastis gultā – katra sieviete šajā dienā vēlas būt lutināta.