No rīta agruma līdz vēlam vakaram

Valmieras Pilsētas aptiekas vēsture ir visnotaļ sena. Ieraksts Farmācijas enciklopēdijā liecina, ka aptiekas aizsākumi meklējami pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Interesants ir fakts, ka aptieka 1922. gadā tiek nodibināta Limbažos, bet 1946. gadā tā tiek pārcelta uz Valmieru. Savukārt tagadējo nosaukumu aptieka iegūst 1995. gadā.

Pilsētas aptiekā klientus apkalpo deviņas visnotaļ pieredzējušas un zinošas darbinieces – četras ir farmaceites un piecas farmaceita asistentes. „Visas aptiekas darbinieces nemitīgi turpina papildināt zināšanas aptieku apvienības Mana Aptieka organizētajos kursos, kur kā apliecinājumu savai profesionalitātei ieguvušas pūces nozīmītes,” stāsta aptiekas vadītāja Maija Dzene.

Šajā aptiekā strādā ne tika zinošas darbinieces, bet tā Valmierā ir vienīgā, kurā zāles var iegādāties jau no plkst. 7 līdz pat plkst. 22.30. Lai aptiekā omulīgi justos ne tikai klienti, bet arī darbinieki, tās telpas teju kā izremontētas – kļuvušas vēl gaišākas un skaistākas.

Uz jautājumu, kas aptiekas vadītājai Maijai pamudināja kļūt par farmaceiti, viņa pārliecinoši atbild – tur nekādas nejaušības nebija. Izrādās, ka viņas dzimtā kopumā ir seši farmaceiti. Šo profesiju par savu bija izvēlējusies Maijas vecmāmiņa, mamma un tētis, kā arī viņas meita un dēls ir palikuši uzticami šai nozarei.

„Gan savā, gan savu darbinieču vārdā varu teikt, ka farmācija ir mūsu īstā profesija. Neaprakstāmu gandarījumu dod tas, ka varam palīdzēt cilvēkiem,” atzīst Maija Dzene.