Mūzika – aptiekāres Sanitas Kantānes iedvesmas avots

Ilūkstē Āla aptiekā jau vairāk nekā gadu strādā farmaceita asistente Sanita Kantāne, kura teju kā absolvējusi Rīgas 1. medicīnas koledžu. „Darba sākums nenoliedzami nebija viegls, jo bija ne tikai daudz kas jāapgūst, bet arī jāiemanto vietējo uzticība,” atzīst Sanita.

Patiesībā farmācija nebija Sanitas bērnības sapņu profesija, jo kopš mazotnes viņu vairāk interesēja dziesma. „Kopš sevi atceros, es dziedāju – gan folkloras kopās, gan ansambļos, gan koros,” stāsta Sanita.  Pēc mūzikas skolas absolvēšanas, kur apguva klavieru spēli un akordeonu, Sanitai ieteica doties mācīties uz Rīgu par mūzikas pedagogu. Tomēr viņa neatrada sevī aicinājumu mācīt citus, jo labāk par visu patīk muzicēt pašai. 

Nenoliedzams ir fakts, ka tieši mammas ietekmē Sanita izvēlējās farmāciju, jo jaunībā mamma savu dzīvi ļoti vēlējās saistīt ar medicīnu – ārstēt cilvēkus. Diemžēl šo sapni viņai nebija lemts īstenot, tāpēc kļuva par veterinārārsti un šobrīd strādā Ālas aptiekas veterinārajā nodaļā. Mammas klātbūtne, padoms un morālais atbalsts Sanitai ļoti palīdzēja darba gaitu sākumā, jo ilūkstieši pret jaunām speciālistēm izturas nedaudz piesardzīgi. Nu jau ugunskristības aiz muguras, cilvēki sāk uzticēties un novērtēt Sanitas kompetenci un vēlmi palīdzēt.

„Esmu ļoti apmierināta ar savas profesijas izvēli, man patīk, ka šajā darbā nemitīgi ir jāpilnveidojas – jāapmeklē kursi, semināri, jāseko līdzi visiem jaunumiem. Man patīk komunicēt ar cilvēkiem, viņiem palīdzēt,” atzīst Sanita.

Lai gan farmācija aizņem lielāko dienas daļu, Sanita ir palikusi uzticīga arī mūzikai, jo tur viņa smeļ dzīvesprieku un enerģiju. Pēc darba viņa dodas uz Šēderes Lašu kora un Ilūkstes ansambļa Lilijas mēģinājumiem, savukārt brīvdienās jāpiedalās skatēs, konkursos, dažādos pasākumos… „Pozitīvās emocijas, ko gūstu mēģinājumos un koncertos, mani iedvesmo un enerģētiski uzlādē. Man fascinē tur satiktie cilvēki, patīk parādīt savu varējumu, tāpēc mūzikai ir un būs svarīga loma manā dzīvē,” atzīst Sanita.