Muguras sāpju veidi

Ir atnācis pavasaris, un kā jau katru gadu, pēc nosacīti mierīgā ziemas perioda, cilvēki ir nocietušies pēc fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā un ar lielu sparu metas pavasara darbos, bet, ak vai, pēc lielās pavasara talkas bieži vien mostamies ar nepatīkamu sāpi mugurā.

Mana Aptieka Pirts aptieka vadītāja, farmaceite Kristīne Krišjāne skaidro, ka muguras sāpju iemesli var būt dažādi. Nopietnāko problēmu gadījumos pacientam vispirms noteikti jāgriežas pie ārsta, lai tiktu noteikta precīza diagnoze un ārstēšanas metodika. Ja muguras sāpju iemesls nav diagnosticēts, tad farmaceitam ir samērā grūti pacientam palīdzēt.

Pastāv vairāki muguras sāpju veidi: nespecifiskas muguras sāpes – attīstās mugurkaula struktūrai deģeneratīvu izmaiņu rezultātā un muskuļu spazmu dēļ, neiropātiskas muguras sāpes – izraisa nervu saknītes nospiešana, savukārt, “atstarotās” sāpes mugurā izpaužas kā muguras sāpes, bet patiesībā to pamatā ir bojājumi citos orgānos, par to izraisīšanu atbild citi patoloģiski izmainīti orgāni (piemēram, aizkuņģa dziedzera vai nieru iekaisums, stenokardijas sāpes), un šīm sāpēm nav nekāda sakara ar mugurkaulu. Specifiskas muguras sāpes – izraisa noteikts cēlonis, kas nav saistīts ar balsta skeleta sistēmu, tās iegūst muguras muskuļu pārslodzes dēļ pēc ilgstošas fiziskas slodzes. Parasti šīs sāpes pāriet 2-3 dienu laikā. Lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, strādājot vienveidīgu, monotoni fizisku darbu, ik pēc 45-60 min nepieciešams nedaudz pamainīt pozu un mazliet pavingrot, izstaipīt saspringtos muskuļus. Ja nu tomēr sāpes piezogas, tad būtu lietderīgi sāpošajai vietai pielikt kādu atvēsinošu kompresi, vai uzpūst atvēsinošu aerosolu. Šādu sāpju gadījumā nevajadzētu muguru sildīt. Gulēt ejot, ādā viegli var iemasēt kādu aptiekā nopērkamo bezrecepšu pretsāpju gelu vai uzlīmēt uz ādas plāksteri, kas satur pretsāpju medikamentu. Ieteiktu rūpīgi izvērtēt, vai sāpes ir tik stipras, ka momentāni jādzer pretsāpju tablete, kas mūsdienās ir tik ļoti populāri.

Lai mums visiem darbīgs, saulains un nesāpīgs pavasaris!

Saistītie raksti

Parūpējies par bērna drošību mājās!

lasīt vairāk

Augsts holesterīns un augsts asinsspiediens – bīstams pāris!

Lai pievērstu uzmanību diviem nopietnākajiem un izplatītākajiem sirds un asinsvadu slimību... lasīt vairāk
Puse Latvijas vīriešu nekad nav apmeklējuši urologu

Puse Latvijas vīriešu nekad nav apmeklējuši urologu

51% Latvijas vīriešu atzīst, ka nekad nav apmeklējuši urologa konsultācijas, savukārt... lasīt vairāk