Matīšu aptiekas veiksmīgais tandēms

Burtnieku novada pašvaldības rīkotajā konkursā “Burtnieku novada uzņēmēju gada balva 2018” nominācijā “Gada pakalpojuma sniedzējs” balvu saņēma ManaAptieka SIA Matīšu aptieka, kurā jau gandrīz 40 gadus kopā strādā farmaceite Gundega Ābele un farmaceita asistente Astra Kaimiņa. 

“Tas, ka mūsu darbu novērtē, rada milzīgu gandarījuma sajūtu, jo tas ir pierādījums, ka kādam esam vajadzīgas un ka savu darbu protam un darām labi,” atzīst Matīšu aptiekas vadītāja Gundega Ābele. Viesojoties aptiekā, nevar nepamanīt, ka vietējie iedzīvotāji patiesi novērtē abu farmaceišu pašaizliedzīgo darbu un attieksmi pret to, jo tālrunis nemitīgi zvana, cilvēki nāk uz aptieku un iziet no tās ar smaidu uz lūpām, jo ne tikai nepieciešamais medikaments iegādāts, bet arī aprunāties paspēts, pajokots. Aptiekā valda visnotaļ pozitīva un patīkam aura, kas stiprina sirgstošos un iepriecina sadrūmušos. Pateicoties Valmieras Ausekļu aptiekas vadītājas Līgas Dzenes labvēlībai, Matīšu aptieka tikusi arī pie baltām mēbelēm, kas bijis sens vadītājas sapnis un aptiekas vidi padara vēl tīkamāku.

Ievērojamā darba pieredze

Aptiekā strādājošo speciālistu pieredze ir visnotaļ ievērojama. Gundegas Ābeles ceļš šīs profesijas apguvē aizsākās 1978. gadā, kad viņa uzsāka studijas Rīgas medicīnas institūtā (Rīgas Stradiņa universitāte). 1983. gadā ar diplomu kabatā jaunā speciāliste darba gaitās devās uz savu dzimto pilsētu – Rūjienu. Pēc divu gadu pieredzes iegūšanas, Matīšu aptiekas esošās vadītājas vairākkārtīgi aicināta un pierunāta viņa pārcēlās un uzsāka darbu Matīšos. Šobrīd jau rit 36. gads, bet dzirksts acīs joprojām nav zudusi. “Joprojām esmu pārliecināta, ka šī ir labākā profesija, jo ikdienu varu kontaktēties ar cilvēkiem, censties viņiem palīdzēt, uzmundrināt, iedrošināt, pārliecināt, ka viss būs labi. Šī ir profesija, kurā visu laiku jāmācās. Tieši šobrīd mums ir uzlikta jaunā kases sistēma, sākums nav viegls, bet zinām, ka tiksim galā un tas atvieglos darbu,” atzīst Gundega.

Fantastiska kolēģe un draugs

Kad Gundega Ābele ieradās Matīšu aptiekā, lai pildītu vadītājas pienākumus, viņu sagaidīja tur jau strādājošā farmaceita asistente Astra Kaimiņa. Savulaik kolektīvs ir bijis krietni kuplāks, bet kopš 1994. gada viņas strādā tandēmā. “Astra ir fantastiska kolēģe, tas ir cilvēks, uz kuru varu simtprocentīgi paļauties un būt pārliecināta, ka viss tiks izdarīts, cik labi vien iespējams,” atzīst aptiekas vadītāja un īpašniece Gundega. Interesants ir fakts, ka viņas ne tikai spēj ideāli sastrādāties, bet arī dzīvo kaimiņos tās pašas aptiekas otrajā stāvā un ir labas draudzenes arī ikdienā. Astra ir Gundegas meitas krustmāte, visi svētki tiek svinēti kopā un kad kādai nepieciešams atbalsta plecs vai uzmundrinājums, tad zina, ka otra to sniegs. Bez visa iepriekš minētā viņām pat dzimšanas diena ir vienā dienā – tad gan Matīšos ir svinības.

Pirmā un vienīgā darba vieta

“Tik daudz gadi kopā nostrādāti, ka es pat nespēju sevi iedomāties, strādājot citā aptiekā, citā profesijā,” atzīst Astra Kaimiņa, kura pēc farmaceita asistentes diploma iegūšanas uzsāka darbu Matīšu aptiekā un viņas darba stāžs pirmajā un vienīgajā darba vietā jau ir teju 45 gadi.

Tā kā Matīšu iedzīvotājiem, šobrīd nav vietējā daktera, pat ne medicīnas māsa, tad Gundega un Astra ir tās, pie kurām tiek steigts arī pēc pirmās medicīniskās palīdzības, un viņas to neliedz, ja vien situācija nav pārāk nopietna un nav nepieciešama profesionāla ārsta palīdzība.