Māte lepojas ar meitas sasniegumiem

Jau vairāk nekā 45 gadus Ilūkstes aptiekā strādā farmaceita asistente Brigita Steļmaka. Lai gan sākumā viņas meita Inese nākotnes profesiju saistīja ar psiholoģiju, tomēr Birutai izdevās viņu ieinteresēt farmācijā. Un nu jau ceturto gadu māte un meita strādā kopā.

Birutai farmācijas nozare nebija sveša jau bērnībā, jo tēva brāļu sievas bija farmaceites – viena strādāja par aptiekas vadītāju Ilūkstē, otra – Rīgā. Pēc Rīgas 1. medicīnas skolas absolvēšanas Birutai pirmā darba vieta bija aptiekas noliktavā Daugavpilī, bet kopš 1972. gada viņa strādā Ilūkstes aptiekā. „Man ir laimējies, jo esmu izvēlējusies profesiju, kas man ļoti patīk,” atzīst Biruta.

Birutas meita Inese Drozdovska sākumā bija izlēmusi savu nākotnes profesiju saistīt ar psiholoģiju – viņa ieguva gan bakalaura, gan maģistra grādu. „Vispirms man gribējās kļūt par dvēseļu dakteri,” smaidot stāsta Inese, ”bet mammai pamazām mani izdevās ieinteresēt farmācijā, tāpēc devos uz Rīgu, lai apgūtu nepieciešamās zināšanas.”

Pirmo pieredzi aptiekā Inese guva, strādājot Daugavpils aptiekā, bet nu jau ceturto gadu viņa ir Ilūkstes aptiekas vadītāja. „Zināšanas par cilvēku psiholoģiju man ļoti noder, strādājot ar klientiem, kā arī ar kolektīvu. Nekad jau nevar zināt, kā dzīve ievirzās, līdz šim esmu daudz mācījusies, bet pieļauju domu, ka pie sasniegtā neapstāšos. Viennozīmīgi varu apgalvot tikai to, ka savu nākotni noteikti redzu farmācijā, bet lai šajā nozarē sekmīgi strādātu, nemitīgi ir jāpilnveidojas. To novērtē
arī ilūkstieši, jo viņi uzticas un konsultējas ar ārstiem un farmaceitiem, nevis atbildes uz saviem jautājumiem meklē internetā,” ir pārliecināta Inese.

Lai gan šobrīd Inese ir savas mammas vadītāja un darbā viņu uzrunā vārdā, viņa ļoti novērtē mammas pieredzi un padomus. „Es jūtu, ka mamma ir gandarīta par maniem sasniegumiem un lepojas ar mani, tas man dod iedvesmu strādāt vēl cītīgāk,” atzīst Inese.