Mana Aptieka aptiekas farmaceiti sniedz farmaceitisko aprūpi patvēruma meklētājiem no Ukrainas.

Mana Aptieka farmaceiti iesaistoties vienotā atbalstā Ukrainai, tās iedzīvotajiem, kas nonākuši šeit Latvijā un meklē patvērumu, sniedz pilnvērtīgu farmaceitisko aprūpi saskaņā ar Nacionālā Veselības dienesta (NVD) izstrādātām vadlīnijām.

  • Katrs Ukrainas iedzīvotājs visā Latvijā Mana Aptieka aptiekās var iegādāties nepieciešamos bezrecepšu medikamentus un citus aptiekas produktus.
  • Nodrošinām arī iespēju saņemt Ukrainas iedzīvotājiem Latvijas valsts kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces ar atbilstošu valsts piešķirtu atlaidi pret ārsta izrakstīto īpašo recepti.  
  • Izsniedzam zāles arī pret Ukrainā izrakstītas receptes, arī gadījumos, ja receptes derīguma termiņš ir beidzies ne agrāk kā pirms 14 dienām.

 

Iesniedzot recepti aptiekā Ukrainas iedzīvotājam jāuzrāda dokuments, kas var apliecināt personas statusu:

 

  1. Ukrainas pilsoņi un viņu nepilngadīgi bērni, kuru dati ierakstīti mātes vai tēva ceļošanas dokumentā (pasē), laulātie (laulības apliecība).
  2. Ārzemnieki, kuriem ceļošanas dokumentā (pasē) ielīmēta PMLP izsniegta vīza ar atzīmi “UKR-HUMANITARIAN REASONS”.
  3. Ukrainas pilsoņi un viņu nepilngadīgi bērni, kuru dati ierakstīti mātes vai tēva ceļošanas dokumentā (pasē), laulātie (laulības apliecība), kuriem ir Latvijas Valsts robežsardzes izsniegta Patvēruma meklētāja apliecība.