Magnētiskā terapija

Iepriekšējos Mana Veselība numuros apskatījām tādas alternatīvās ārstēšanas metodes kā adatu terapiju un hidroterapiju, bet šoreiz iepazīsimies tuvāk ar magnētisko terapiju.

Ap mūsu planētu ir magnētiskais lauks un viss, kas atrodas uz Zemes ir pakļauts magnētiskā lauka iedarbībai. Turklāt cilvēka ķermenim ir arī pašam savs magnētiskais lauks, kas veidojas asins cirkulācijas rezultātā – dažādiem orgāniem tas ir atšķirīgs. Normālos apstākļos veselā organismā ārējais un iekšējais magnētiskais lauks ir pilnīgā saskaņā un organiskā mijiedarbībā.

Magnētiskā terapija ir fizikālās terapijas metode, kas ar drošu magnētisko lauku veicina audu asinsriti, mazina tūsku, iekaisumu un sāpes. To izmanto, ārstējot saistaudu sistēmas, nervu sistēmas slimības, traumatiskus bojājumus, distrofiskas, deģeneratīvas un traumatiskas balsta – kustību aparāta slimības/bojājumus.

Procedūras ilgums: 15-30 minūtes – kurss no 6-10 reizēm.

Magnētiskā terapija apvieno metožu grupu, kur izmanto pastāvīga un mainīga virziena magnētiskos laukus. Magnētisko terapiju parasti nozīmē ārsti – speciālisti: neirologi, rehabilitologs vai fizikālās terapijas speciālisti u.c., bet to veic – fizikālās terapijas ārsti rehabilitācijas centros vai fizikālās terapijas nodaļās.

Šī terapija:

uzlabo mikrocirkulāciju, asinsriti,

palielina šūnu membrānu caurlaidību,

palielina bioķīmisko reakciju un bojāto audu reģenerācijas ātrumu,

mazina sāpes,

mazina iekaisuma veidošanās iespējas,

koriģē imūnsistēmu,

paaugstina darbaspējas un sekmē dažādu lūzumu ātrāku sadzīšanu.

 

Ja ārējais magnētiskais lauks strauji pieņemas spēkā, piemēram, magnētisko vētru rezultātā, tas ietekmē cilvēka labsajūtu. Taču pārmēru liels magnētiskais lauks nav ilgstoša parādība. Ir vērojamas daudz bīstamākas šī lauka izmaiņas – hronisks magnētiskā lauka deficīts vai magnētiskā lauka deficīta sindroms – tas ir iemesls, kāpēc veidojas ļoti daudzi patoloģiski procesi.

Galvenās magnētiskā lauka deficīta sindroma pazīmes: vispārējs nespēks, paaugstināts nogurums, pazeminātas darba spējas, slikts miegs, galvassāpes, sāpes locītavās un mugurkaulā, sirds un asinsvadu sistēmas patoloģijas, hipertonija vai hipotonija, gremošanas sistēmas traucējumi, izmaiņas ādas sastāvā, problēmas ar prostatas dziedzeri, ginekoloģiskā disfunkcija un daudzi citi procesi.

Magnētisko terapiju pielieto pie tādām saslimšanām kā artrīts, bezmiegs, aknu, nieru, prostatas slimības, jostas vietas sāpes, galvassāpes, reiboņi, depresija, menstruālās sāpes, migrēna, lūzumi, pārgurums, problēmas ar spiedienu, žultspūšļa darbības traucējumi, aizkuņģa dziedzera un lielas funkcionālās darbības traucējumi, reimatisms, sporta traumas u.c.

Saistītie raksti

Turpina samazināties to iedzīvotāju skaits, kuri veic regulāras fiziskās aktivitātes

Par satraucošu tendenci var uzskatīt to, ka pamazām samazinās to iedzīvotāju... lasīt vairāk

Puse Latvijas iedzīvotāju diennaktī dzer pietiekami daudz ūdens

Gandrīz puse (46 %) Latvijas iedzīvotāju diennaktī uzņem vismaz 1 –... lasīt vairāk

Dabīgās olu krāsvielas

Zeltīta – pievienot karstam ūdenim 2-3 ēdamkarotes kurkumas, uzvārīt, lai krāsa... lasīt vairāk