«Tā ir MŪSU aptieka,» saka iecavnieki

Iecavā Mūsas aptiekas 1 vēsture aizsākās pirms sešpadsmit gadiem, kad farmaceite Inguna Ģērmane atvēra Mūsas aptieku Bauskā un paaicināja tajā strādāt iecavnieci Irēnu Indāni. 1998.gadā tika pieņemts lēmums par aptiekas filiāles atvēršanu Iecavā.

Tā jau vairāk nekā trīspadsmit gadus iecavniekiem ir aptieka, kura iemantojusi vietējo iedzīvotāju uzticību, jo tajā strādā zinošas un pieredzējušas farmaceites. Irēna Indāne un viņas kolēģe Astrīda Antipina iecavniekiem ne tikai palīdz izvēlēties nepieciešamos medikamentus, bet arī uzklausa un padomu neatsaka.

Nekas jau nenotiek pats no sevis. „Pirms gadiem 13 iesākām ar pašu mazumiņu, bet pamazām augām, attīstījāmies, pilnveidojāmies, no filiāles kļuvām par patstāvīgu aptieku, pamazām – ar savu darbu un attieksmi pret klientiem – iemantojām iecavnieku uzticību,” stāsta farmaceita asistente Irēna Indāne. Ja vien tas ir Irēnas un Astrīdas spēkos, palīdzību saviem novadniekiem viņas neatsaka – ir bijušas situācijas, kad farmaceites uz aptieku dodas, kad darba laiks jau beidzies, kā arī pacientiem, kuri paši nevar atnākt uz aptieku, vajadzīgos medikamentus piegādā uz mājām. Šobrīd aptiekā ikvienam klientam piedāvā apvienības „Mana Aptieka” rīkotos projektus, kuru ietvaros bez maksas ir iespējams pārbaudīt cukura, holesterīna līmeni asinīs, kā arī var noteikt kaulu blīvumu un saņemt konsultāciju par mērījumu rezultātiem un profilaktiskiem pasākumiem. Aptiekā ir plašs medikamentu klāsts, bet, ja kāda no vajadzīgajām zālēm konkrētā mirklī nav pieejama, tā tiks sagādāta tuvāko stundu laikā. Savukārt patstāvīgajiem klientiem iepirkšanās Mūsas aptiekā 1 ir vēl izdevīgāka, jo var izmantot „Manas Aptiekas” klientu atlaižu kartes.

Šo gadu laikā ļoti iecienīts jauno iecavnieku vidū kļuvis apvienības „Mana Aptieka” rīkotais zīmēšanas konkurss, kurā ik gadu piedalās vairāk nekā 200 bērnu. Neviens no dalībniekiem netiek aizmirsts – ikviens saņem kādu balviņu. Atbalsts netiek liegts arī pašvaldības rīkotajos pasākumos, kā, piemēram, lekciju par HIV organizēšanai skolēniem. Arī mazie iecavnieki tiek gaidīti aptiekā, lai labāk iepazītos ar farmaceita darbu, un kas zina, varbūt kādam no viņiem šī profesija šķitīs gana saistoša, lai nākotnē kļūtu par farmaceitu. Līdzīgi bijis ar farmaceita asistenti Irēnu, kurai aptieka, tās smarža, aura jau bērnībā šķitusi tik ļoti fascinējoša. „Man patīk strādāt ar cilvēkiem, patīk uzklausīt viņus, palīdzēt izvēlēties noderīgākos medikamentus, tāpēc viennozīmīgi varu teikt: „Farmācija ir mana profesija!”