Lai svētki mierīgi un skaisti!

Lai tuvojošos svētkus izbaudītu bez nepatīkamiem strapgadījumiem, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests (NMP) atgādina par piesardzību svētkos.

Atceries par ugunsdrošību!

Neatstāj bez uzmanības aizdegtas sveces. Nepieļauj, ka bērni paliek vieni telpās, kur ir iedegtas svecītes, elektrisko lampiņu virtenes vai stikla eglīšu rotājumi.

Ievēro mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus!

Lielākā daļa traumu notiek alkohola reibumā. Nesēdies pie transporta līdzekļa stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Pārvietojoties kājām, lieto atstarojošus elementus, lai esi redzams. Ārpus apdzīvotām vietām izmanto atstarojošo vesti.

Sargā bērnus no apdegumiem!

Neturi bērnu klēpī, kad dzer karstu dzērienu, jo bērns trauka saturu var uzraut sev virsū. Pārliecinies, lai kafijas kanna vai krūze nav uz galda vai plaukta malas. Nepieļauj bērnu rotaļas virtuvē pie karstiem katliem un plīts.

Bērniem dāvanās pasniedz viņu vecumam atbilstošas rotaļlietas!

Atceries, ka maziem bērniem nav piemērotas rotaļlietas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, jo tās mazulim var nonākt elpceļos, tos nosprostojot.

Ja slimo ar hronisku saslimšanu – laikus iegādājies medikamentus!

Pārliecinies, vai izrakstītie medikamenti ir iegādāti pietiekamā daudzumā, lai svētkos tie nebeidzas un nepasliktinās veselība.

Ja redzi uz ielas cilvēku, kuram slikti, neesi vienaldzīgs!

Gaisa temperatūrai nav jābūt zem 0ºC, lai sāktos ķermeņa atdzišana. Ja redzi uz ielas vai vēsās telpās kādu guļam vai nekustamies, jautā, vai viss kārtībā. Iespējams, sliktas pašsajūtas, traumas vai pēkšņas saslimšanas dēļ cilvēks pats nevar izsaukt palīdzību. Cilvēks var aiziet bojā, ja ilgstoši nesaņem palīdzību.

Neaizmirsti piezvanīt vai apciemot gados vecākus vientuļos kaimiņus, tuviniekus un paziņas!

Ja svētkos izbrauc ārpus mājām, tad pārdomā, kā izskaidrosi savu atrašanās vietu glābējiem! Izbraucot tālākā ceļā, piemēram, ciemos pie radiem vai aktīvā atpūtā, pārliecinies, vai ir uzlādēts mobilais telefons. Ja dodies uz mazāk zināmu vietu, uzzini vietas adresi, orientierus.

Kur saņemt palīdzību svētku laikā?

Neatliekamos gadījumos, kad veselības dēļ apdraudēta dzīvība, zvani 113. Citos gadījumos vērsies tuvākajā ārstniecības iestādē. Mediķu padomu vari saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (brīvdienās un svētku dienās visu diennakti, bet darba dienās no plkst. 17.00 līdz plkst. 8.00).