Kocēnu aptiekas pirmais gads

Kocēnu aptieka teju kā nosvinēja savu pirmā gada jubileju kopš kļuvusi par pastāvīgu aptieku, jo līdz šim tā bija Jaunās Valmieras aptiekas filiāle.

„Pagājušā gada pavasarī Jaunās Valmieras aptiekas īpašnieces Sandra un Astrīda Rozenbahas, kas tagad kļuvušas par Kocēnu aptiekas krustmātēm, piedāvāja man ar manu kolēģi Marutu Grāpi pārveidot šo aptiekas filiāli par pastāvīgu aptieku,” stāsta aptiekas vadīja Baiba Bisniece. Un Baiba ar Marutu riskēja labi saprotot, ka nebūs ne lielpilsētas centra aptieka, ne lielveikala vai ārstniecības centra paspārnē. Kocēnu aptieka tika pārveidota par pastāvīgu aptieku ar filiāli Zilaiskalns. „Mūsu darbu atvieglo un padara efektīvāku fakts, ka abas aptiekas atrodas vienā ēkā ar vietējām ārstu praksēm, ka strādājam komandā ar abām ārstēm un prakses personālu,” stāsta Baiba Bisniece.

Aptieka tika pārņemta pilnā komplektācijā, saglabājot iepriekšējo darba stilu un iekšējo organizāciju, jo lietas, kas sakārtotas un veiksmīgi strādā, nav jāmaina mainīšanas pēc. „Paldies Sandrai un Astrīdai par padomiem un konsultācijām, kas vēl šobrīd ir ļoti noderīgas,” atzīst Baiba.

„Gads ir aizlidojis vēja spārniem. Esam ļoti apmierinātas un nenožēlojam savu izvēli, kaut, protams, brīžiem nebūt nav viegli. Darba diena un veicamo darbu saraksts garš. Dažkārt gadās ķibeles un kuriozi, kas izsit no ierastā darba ritma. Taču mūsu mīļie klienti atsver visu. Maruta strādā Kocēnos. Tur viņu visi pazīst un ciena. Es braukāju uz Zilokalnu un cenšos noturēt Sandras uzstādīto latiņu.”

Baibas un Marutas plānos šobrīd neietilpst ne milzīgas telpu paplašināšanas, ne brīnumi sniegtajos pakalpojumos, galvenais mērķis ir noturēt aptiekas uzstādīto servisa kvalitātes līmeni, iespēju robežās nodrošināt profesionālu farmaceitisko aprūpi, kā arī pierādīt, ka lauku aptiekās medikamentus var iegādāties par tik pat labām cenām kā pilsētā. Lai viss izdotos, vajag tikai vēlmi darboties un atsaucīgus kolēģus telefona zvana attālumā!