Kā atpazīt Covid 19 simptomus bērniem

Atsākoties jaunajam mācību gadam, ģimenes ārsta prakses ir saskarušās ar lielu skolēnu skaita pieplūdumu, kas saistīts ar to, ka izglītības iestādes piemēro Covid – 19 ierobežošanas pasākumus.

Veselības ministrija atgādina, ka lai ieviestu pietiekami efektīvus  pasākumus Covid – 19 ierobežošanai, izglītības iestādei ir jāsadarbojas ar vecākiem un izglītojamajiem. Vecākiem ir jāpievērš lielāka uzmanība bērnu veselībai, piemēram, katru rītu, pirms vest bērnu uz izglītības iestādi, novērtēt bērna veselības stāvokli – vai bērns jūtas labi, vai nav paaugstināta temperatūra, klepus utml. Ja bērnam tiek konstatētas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, pirmkārt ir jāizvērtē, vai bērnam ir bijis risks inficēties ar Covid – 19, piemēram, bērns pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējies valstī ar augstu Covid – 19 izplatības risku vai, iespējams, bijis kontaktējies ar Covid – 19 slimnieku (piemēram, kāds no ģimenes locekļiem ir saslimis). Tādēļ, saprātīgi izvērtējot iespējamos riskus, ir iespējams, ka vecāki attaisno bērna prombūtni šādos gadījumus:

  • ja ir plānots kāds kopīgs ģimenes pasākums un vecāki iepriekš ir brīdinājuši izglītības iestādi;
  • ja bērns skolā nav ieradies kāda neparedzēta notikuma dēļ, kas nav saistīts ar slimību, un pēc vienas dienas prombūtnes atgriežas skolā pilnīgi vesels;
  • ja bērnam ir bijuši viegli veselības traucējumi un bērns skolā atgriežas pēc 3 dienām izveseļojies.

Profesionāls ieteikums vecākiem: visiem bērniem, kuri ir slimi, jāpaliek mājās vēl 24 stundas pēc tam, kad viņiem vairs nav temperatūras un citu drudža pazīmju un vismaz diennakti nav lietoti temperatūru pazeminoši līdzekļi.