Homeopātiskās zāļu formas 
un to PAREIZA lietošana

Biežāk lietotās homeopātisko zāļu formas ir pilieni jeb dilūcijas, graudiņi jeb mazi cukura zirnīši, kas piesūcināti ar zālēm, kā arī tabletes. Ir arī tādas zāļu formas kā ziedes, eļļas un ārīgi lietojami spirta šķīdumi. Kā šos homeopātiskos medikamentus pareizi lietot un uzglabāt, stāsta Mana Aptieka Liepu aptiekas farmaceite Aiga Zariņa.

Homeopātiskie līdzekļi tiek gatavoti no augiem, minerāliem un dzīvnieku izcelsmes produktiem, tos ļoti stipri atšķaidot. Iekšķīgai lietošanai domātas šķidrās zāļu formas (ūdens-spirta pilieni jāatšķaida ar ēdamkaroti ūdens un jāpatur mutē, lai labāk uzsūcas), cietās zāļu formas (tabletes, kurām jāizšķīst mutē, turot tās zem mēles), mazi cukura graudiņi jeb zirnīši (tos piesūcina ar aktīvās vielas šķīdumu un izžāvē istabas temperatūrā). Savukārt ārīgai lietošanai domāti ampulētie preparāti, ko zinošs homeopāts var izmantot, iedarbojoties uz akupresūras punktiem, kā arī rūpnieciski ražotas svecītes, ziedes un acu pilieni. Ārīgi lietojamās zāļu formas homeopātijā tiek pielietotas retāk kā iekšķīgi lietojamās zāļu formas. Gan pilieni, gan graudiņi visbiežāk tiek iepakoti tumšas krāsas stikla pudelītēs. Tādējādi tiek nodrošināta aizsardzība pret gaismas un saules staru iedarbību.

Homeopātisko medikamentu lietošana

Homeopātiskos līdzekļus – gan pilienus, gan graudiņus, gan tabletes – lieto tukšā dūšā,  vismaz 15-30 min. pirms ēšanas vai starp ēdienreizēm. Graudiņus un tabletes jānovieto zem mēles, ļaujot lēnām izšķīst un uzsūkties organismā. Šajā gadījumā nav nepieciešams uzdzert ūdeni. Ja pašus medikamentus nav iespējams novietot zem mēles, tad tos izšķīdina nelielā ūdens daudzumā (30-50ml) un dzer pa malkam, katru malciņu paturot zem mēles 10-30 sek. Ja graudiņu vai tablešu lietošana ir nepieciešama mazam bērnam vai zīdainim, tad pirms lietošanas graudiņu vai tableti sasmalcina un izšķīdina karotē ūdens.

Šķīdinot graudiņus ūdenī, izmantojiet porcelāna vai stikla trauciņus. Nav vēlams izmantot metāliskus traukus un karotes, kas labi vada elektrību un viegli magnetizējas.

Lietojot homeopātiskos medikamentus pilienu veidā, pieaugušajiem tie jāatšķaida 1 ēdamkarotē ūdens vai atsevišķos gadījumos pienā, zīdaiņiem jāatšķaida 1 tējkarotē ūdens vai mātes pienā.

Homeopātisko līdzekļu lietošanā jāievēro stingra precizitāte un regularitāte, jo neregulāra lietošana var slikti ietekmēt terapijas efektivitāti.

Uzmanību!

Terapijas laikā nav ieteicams lietot:

produktus ar piparmētru, jo tā nomāc homeopātisko zāļu iedarbību (piem., nelietojiet piparmētru zobu pastu, tēju, košļājamo gumiju);

lietot ēteriskās eļļas (piem., kumelīšu, eikalipta), jo šīs vielas var kavēt preparātu iedarbību.

 

Lietošanas ilgums

Homeopātiskajā medicīnā ārstēšanas laiks parasti ir ilgāks nekā tradicionālajā medicīnā, taču arī rezultāts būs noturīgāks un ilgstošāks. Tāpēc jārēķinās, ka lietojot homeopātiskos līdzekļus, tie būs jālieto ilgstoši. Sākot ārstēties ar homeopātiskajiem preparātiem, vispirms iespējama vispārēja pašsajūtas pasliktināšanās, jo organisms tiek attīrīts, dažu dienu laikā sākas uzlabošanās un organisms sāk atveseļoties.

Jāņem vērā, ka homeopātija nav masu medicīna, tā ir ļoti individuāla – viens risinājums ir derīgs tikai vienam konkrētam pacientam.

Gadījumos, kad nav iespējams apmeklēt ārstu- homeopātu, lai piemeklētu individuālu homeopātisko līdzekli, var izmantot aptiekās iegādājamos kompleksos preparātus, kuros ir apkopoti zāļu līdzekļi konkrētajai slimībai.

Uzglabāšanas nosacījumi

Preparātus uzglabā no gaismas, saules staru un spēcīgiem elektromagnētiskiem laukiem aizsargātā vietā. Nevajadzētu turēt tiešā tuvumā tādām ierīcēm kā mobilais telefons un dators.

Uzglabā telpā, nepārsniedzot 25°C temperatūru. Neuzglabā ledusskapī.

Uzglabājot zāles pareizi, tās var lietot attiecīgi līdz derīguma termiņa beigām, kas ir norādīts uz zāļu iepakojuma.

Saistītie raksti

Mūsas aptieka kļuvusi vēl ērtāka klientiem

Mūsas aptieka kļuvusi vēl ērtāka klientiem

Bauskas Mūsas aptieka pēc remonta kļuvusi estētiski skaistāka un komfortablāka gan... lasīt vairāk
Kā pasargāt savu ādu?

Kā pasargāt savu ādu?

Dermatoloģe Dr. Anita Ābelīte pēc Latvijas Medicīnas akadēmijas (Stradiņa universitāte) absolvēšanas... lasīt vairāk
Melanomas pacientiem pieejama imūnterapija

Melanomas pacientiem pieejama imūnterapija

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no š.g. 20. janvāra visiem... lasīt vairāk