Gada farmaceiti 2017

11. novembrī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) 12. Kongresā tika pasniegti vairāki apbalvojumi par nozīmīgu ieguldījumu nozarē.

 

Latvijas Farmaceitu biedrības balva “Gada Farmaceits 2017” titulu gada farmaceits ieguva Mana Aptieka Maija aptieka farmaceite Aiga Zariņa un Mana Aptieka Augstkalnes aptiekas farmaceite Iveta Ludviga.

Apbalvojums nodibināts kā oficiāls atzinības izteikums par profesionālo darbību farmaceitiem un farmaceita asistentiem. Uz apbalvojumu varēja pretendēt farmācijas speciālists, kurš profesionāli, godprātīgi, kvalitatīvi veicis savus amata pienākumus, kuru ciena klienti, kolēģi un sadarbības partneri.

Savukārt Mana Aptieka Cēsu Centra aptiekas farmaceite Dace Mačuka saņēma 
Vijas Eniņas balvu farmācijā. Balva farmaceitei tikai piešķirta par līdzdalību LFB darbā, par atbalstu LFB mērķiem, regulāru iesaistīšanos biedrības nosprausto uzdevumu izpildē, par ieguldījumu farmaceita profesionālās neatkarības saglabāšanā un prestiža uzturēšanā, par aktīvu līdzdalību farmācijas likumdošanas iniciatīvās, par augsta līmeņa farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanu un sniegto atbalstu citu aptieku kolēģiem būtisku profesionālo jautājumu risināšanā.

Apbalvojums, kas dibināts 2016. gadā, nosaukts Vijas Eniņas vārdā. V. Eniņa ir farmaceite, farmācijas doktore, asociēta profesore, apbalvota ar Grindeļa medaļu (1997. gadā), goda nosaukumu “Gada farmaceite” (2000. gadā), IV pakāpes Atzinības krustu (2009. gadā), Rīgas Stradiņa universitātes balvu par mūža ieguldījumu (2013. gadā). 2014. gadā LFB apbalvoja V.Eniņu ar Paracelza balvu par Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekānes darbu 40 gadu garumā, par pirmā LFB Ētikas kodeksa izstrādi, par darbu Ētikas komisijā un LFB valdē, par farmaceitu asistentu pārkvalifikācijas – nepilna laika studiju programmas, izstrādi un ieviešanu Rīgas Stradiņa universitātē, par aktīvu līdzdalību farmācijas speciālistu tālākizglītībā.