Farmaceiti Līgu Ozoliņu ieinteresējis jāšanas sports

Saldus Liepu Zaļās aptiekas īpašniece Līga Ozoliņa ir aktīva dzīvesveida piekritēja. Viņai patīk dažādas sporta aktivitātes – skriešana, vingrošana, riteņbraukšana – vārdu sakot, patīk būt kustībā. Pirms pāris mēnešiem savām sportiskajām aktivitātēm viņa pievienoja jāšanas sportu.

Līgas bērnība burtiski pagāja aptiekā, jo mamma, būdama farmaceite, vairāku aptieku īpašniece, tur pavadīja gana daudz laika. “Kad bija jāizlemj, kur iet studēt, neko citu nespēju iedomāties kā farmāciju,” atzīst jaunā speciāliste. Tad nu pēc Saldus vidusskolas absolvēšanas viņa devās uz Latvijas Universitāti, kur ieguva bakalaura un maģistra grādu farmācijā. Studiju laikā Līga izmantoja iespēju apmaiņas programmas “Erasmus” ietvaros mācīties Nīderlandē un pamatīgāk iepazīt procesus pirms medikamenta nonākšanas aptiekā.

Par farmaceiti Līga sāk strādāt Saldus Zaļā aptiekā, bet teju būs apritējis gads kā viņa pilda aptiekas vadītājas vietnieces pienākumus Liepu Zaļā aptiekā. “Jāatzīst, ka sākumā bija nedaudz bail apkalpot cilvēkus, labāk gribējās pildīt administratīvos pienākumus, bet, ja nākotnē vēlos kļūt par aptiekas vadītāju, tad par visu jābūt lietas kursā. Un tagad jūtu, ka darbs ar cilvēkiem, arvien vairāk man iepatīkas,” stāsta Līga.

Bet no darba brīvajā laikā Līga jau vairāk nekā desmit gadus spēlē flautu pūtējorķestrī “Saldus”, kā arī nodarbojas ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Tomēr ik pa laikam jaunās meitenes galvā bija iezagusies doma par jāšanas sportu. Pirms gada Līga ar draugu pārcēlās dzīvot uz Kuldīgu. Reiz pastaigājoties viņi nonāca līdz jātnieku sporta kluba “Montepals” treniņu laukumam. Tad arī Līga izlēmusi, ka nav ko domāt – jāpamēģina. “Pamēģināju un iepatikās. No sākuma gan nedaudz baidījos, bet nu jau jūtos drošāk. Zirgs ir tāds liels, majestātisks dzīvnieks, kurš nepakļausies, ja sajutīs jātnieka neizlēmību. Lai to vadītu, jābūt stingrai nostājai. Kontakts ar dzīvnieku un jāšana svaigā gaisā pilnībā izvēdina galvu un vairo enerģiju ikdienas darbiem,” atzīst Līga.