Farmaceite 
Laura Grīnfelde pošas uz Dziesmu un deju svētkiem

Jelgavas Lauras aptiekas farmaceite 
Laura Grīnfelde būs viena no 40 000 dalībniekiem, kura jūlijā pirmajā nedēļā piedalīsies Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. Laurai šie jau būs trešie svētki.

Tā kā Lauras mamma ir farmaceite, tad Lauras un viņas māsas bērnība bijusi ļoti cieši saistīta ar šo profesiju. Tomēr tikai Laura nolēmusi iet mammas pēdās. „Jau bērnībā zināju, ka medicīna būs nozare, kurā turpināšu izglītoties, bet gala lēmums tika pieņemts par labu tieši farmācijai – laikam jau tāpēc, ka šī profesija bērnībā bija iepazīta,” atzīst Laura.

Pārcilājot bērnības atmiņas, visinteresantākā šķitusi tieši medikamentu gatavošana, tagad gan Lauras ikdienas darbs vairāk saistās ar medikamentu klāsta pārzināšanu un komunikāciju ar klientiem. „Man ļoti patīk komunicēt ar klientiem, lai gan jāatzīst, ka tas ir samērā nogurdinoši, bet vienlaikus dod arī milzīgu gandarījumu.”

Atjaunot spēkus pēc garajām darba stundām aptiekā palīdz hobijs, ar kuru viņa nodarbojas jau kopš agras bērnības. „Ar māsu bijām pavisam mazas, kad mamma mūs veda dejot uz bērnu kolektīvu. Sagadījās tā, ka kādu laiku dejošana bija jāpārtrauc, bet pie pirmās iespējas to atsāku Jelgavas bērnu deju kolektīvā „Vēja zirdziņš”, stāsta Laura. Nu jau nodejoti vairāk nekā piecpadsmit gadi. Pa šo laiku aizvadīti daudzi koncerti, pabūts ārzemju festivālos, kā arī dejots gan skolēnu, gan vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. Šobrīd Laura dejo tautu deju ansamblī „Lielupe” un gatavojas kārtējiem Dziesmu un deju svētkiem. „Sevi nevaru iedomāties bez dejošanas kolektīvā, jo tur ir draugi, ar kuriem prieks kopā būt, kā arī uzstājoties skatuves sajūta – tā ir neaprakstāma, bet dod milzīgu vēlmi censties dejot vēl labāk. Visbeidzot tas ir kolektīvs, ar kuru jārēķinās – nevar atļauties neiet uz mēģinājumu tikai tāpēc, ka jūties noguris,” atzīst Laura. Savukārt par piedalīšanos Dziesmu un deju svētkos viņa saka: ”Tās ir garas un nogurdinošas stundas mēģinājumos, bet uzstāšanās koncertā atsver visu – to nevar izstāstīt, tas ir jāpiedzīvo un jāizbauda.”