Baldonē viss vienkopus – gan aptieka, gan ģimenes ārsta prakse

Mana Aptieka Gaiļu aptieka Baldonē durvis vēra 2001. gada Lieldienās. Laikam ejot, aptiekas īpašnieces pieņēma lēmumu būvēt jaunu ēku aptiekas un ģimenes ārsta prakses vajadzībām. 2007. gadā ēka tika pabeigta un aptieka pārcelta uz jaunām, plašām un skaistām telpām. Savukārt kopš šī gada janvāra šajā ēkā tika atvērta arī ģimenes ārsta prakse.

Pirms 20 gadiem liktenis saveda kopā Daci un Ingunu, kā rezultātā radās doma atvērt aptieku. “Ar milzīgu ģimenes materiālo, morālo un fizisko atbalstu īrētās telpās izdevās to paveikt. Sākums nebija viegls, bet doma, ka viss izdosies, kolēģes Daces enerģija un fantastiskās darba spējas iedvesmoja šo projektu īstenot līdz šodienas rezultātam – ārsta praksei un aptiekai,” atzīst Inguna Gailīte.

Aptieka – gaismas nesēja vārdā

Tā kā vietā, kur tagad slejas Gaiļu aptieka, agrāk bijušas vecās sanatorijas drupas, enerģisko baldoniešu devumu novērtējusi pat vietējā pašvaldība, 2009. gadā piešķirot titulu “Sakoptākā vieta”. Aptiekai tika dots saules gaismas nesēja un ļaunuma aizbiedētāja gaiļa vārds, tomēr ar tās nosaukumu saistās ne viens vien kuriozs, kaut vai, ka Gaiļu aptiekai domātās preces tiek nogādātas uz Gailīšu aptieku Bauskas novadā.

Profesionālie palīgi

Ja līdz šim aptiekā ar visiem pienākumiem galā tika abas īpašnieces, tad līdz ar ģimenes ārsta prakses atvēršanu, nācās meklēt papildspēkus. Tāpēc aptiekā palīgos tika aicināta pieredzējusi farmaceite Iveta Antone, kuras augstā profesionalitāte, precizitāte un pieredze ļaus pilnveidot aptiekas darbu. Savukārt dakterei Dacei Liepai ikdienas darbus atvieglo ārsta palīdze Sanita Rācene un prakses administratore Agnese Krūze. “Līdz ar to esam jau kuplāks kolektīvs, jādomā arī par tradīciju veidošanu, jo līdz šim bija vairāk vai mazāk tā – kad viena no mums strādāja, tad otra atpūtās,” smaidot stāsta Inguna.

Medikamenti pēc individuālām receptēm

Aptiekā ne tikai nodrošina plašu medikamentu, uztura bagātinātāju un citu medicīnas preču klāstu, bet arī tiek gatavotas zāles pēc individuālajām receptēm. Šo pakalpojumu mūsdienās nodrošina tikai retā aptieka, jo pārsvarā receptes tiek centralizēti sūtītas uz Rīgu. Gaiļu aptiekas veterinārajā nodaļā var iegādāties nepieciešamos medikamentus mājdzīvniekiem un mājlopiem.

Ingunas domas par farmācijas nozares apgūšanu aizsākās, mācoties Ogres rajona Madlienas vidusskolā. “Man labi padevās ķīmija, dažas meitenes no vecākām klasēm bija jau devušās studēt farmāciju, tad nu man arī radās interese un šobrīd pēc vairāk nekā 30 gadu darba pieredzes varu apgalvot, ka tā bija pareizā izvēle,” atzīst Inguna.

Sports enerģijas atgūšanai

Viņa nenoliedz, ka ikdienā, strādājot ar cilvēkiem, mēdz būt paguruma brīži, tomēr viennozīmīgi atzīst, ka farmācija ir viņas īstā profesija. Jebkurš profesionālis, pilnībā veltot sevi darbam, ik pa mirklim sagurst, tāpēc, lai atgūtu enerģiju arī pārējās kolēģes iespēju robežās cenšas nodarboties ar sportu – nūjošanu brīvā dabā, bet ziemā dodoties uz sporta vingrošanu. Pie kopīgām interesēm pieskaitāmas arī teātra izrāžu apmeklējumi, kas palīdz atslēgties no ikdienas.

Savā garajā darba praksē Inguna novērojusi, ka cilvēki kopumā kļūst stresaināki, jo daudz strādā un dzīves ritms nemitīgi palielinās, un grib vai nē, šīs emocijas sajūt farmaceits, ikdienā, strādājot ar pacientiem. “Man ļoti patīk ceļojumi uz tuvākām vai tālākām valstīm, bet šobrīd ar vīru esam atklājuši, ka visnotaļ labi var atpūsties dodoties nelielos ceļojumos pa Latviju uz vietām, kur līdz šim nav būts, jo patiesībā Latvija ir tik skaista,” atzīst Inguna.

Tomēr Ingunai ar kolēģiem vislielāko prieku un gandarījumu sagādā apmierināts pacients. Tāpēc ikvienam, kurš griežas pēc palīdzības, tiek meklēts veiksmīgākais risinājums – piedāvāts piemērotākais medikaments vai vienkārši uzklausīts, jo dažkārt cilvēkam labāk paliek no tā vien, kad ar viņu kāds aprunājas.