Ausekļa aptieka Valmierā svin trīspadsmito jubileju

Pirmo reizi Mana Aptieka Ausekļa aptieka Valmierā durvis saviem klientiem vēra 2000. gada 3. oktobrī. Šo trīspadsmit gadu laikā farmaceitēm ir izdevies iemantot valmieriešu uzticību, – viņi to mīļi dēvē par SAVU aptieku.

„Esam gandarītas, ka klienti mūs ir iemīlējuši, bet tas nenotika pats no sevis,  – to mēs panācām ar savu darbu, ko darām pēc labākās sirdsapziņas,” atzīst Ausekļa aptiekas vadītāja Līga Dzene. Klienti ir novērtējuši to, ka farmaceites neaprobežojas tikai ar nepieciešamo medikamentu izsniegšanu, bet bieži vien palīdz arī psiholoģiski – uzklausot viņus.

„Savā darba praksē esam sapratušas, ka daudziem klientiem ir nepieciešams savs farmaceits, tāpat kā savs frizieris un dakteris. Mēs gan iesakām nepieciešamos medikamentus, gan sniedzam farmaceitisko aprūpi, stāstot gan par zāļu iedarbību, par pareizu to lietošanu, par iespējamajām blaknēm, kā arī spējam uzklausīt un mierināt klientus,” atzīst Līga Dzene.

Lai nodrošinātu kvalitatīvāku klienta farmaceitisko aprūpi, aptiekā tiek realizēti aptieku apvienības Mana Aptieka projekti, tāpat arī farmaceites regulāri apmeklē kursus, lai papildinātu savas zināšanas un spētu apkalpot klientus vēl profesionālāk.

Šo gadu laikā ir izveidojies kolektīvs, kurš savstarpēji ir ļoti draudzīgs – kopā tiek svinēti gan svētki, gan pārdzīvoti prieki un skumjas privātajā dzīvē.  „Esam ļoti aktīvas – priecīgas un enerģiskas, jo darām darbu, kas patīk, savukārt pēc darba nodarbojamies ar aktivitātēm, kuras sagādā prieku. Jeļena ir iesaistījusies Valmieras balles deju klubā, Inesei patīk apceļot gan tuvas, gan tālas vietas, bet es nodarbojos ar jogu,” stāsta Līga Dzene.

Ausekļa aptieka atrodas Valmieras mikrorajonā netālu no doktorāta. Klienta apkalpošanas zāle ir gana ērta, bet tuvākajā laikā tiek plānots veikt kosmētisko remontu, lai vizuāli to padarītu vēl skaistāku. Gan klientiem, gan darbiniecēm prieku sagādā akvārijs ar zivtiņām, kuras ar savu mierīgo peldēšanu spēj nomierināt nevienu vien satrauktu prātu. 

Aptiekas darbinieces nebaida trīspadsmitā dzimšanas diena, jo, kā smaidot saka Līga Dzene, pati farmācija no pašiem pirmsākumiem nedaudz saistīta ar mistiku. „Kad mācījos Stradiņa universitātē ļoti patika farmācijas vēstures lekcijas, kurās uzzināju, ka pirmās aptiekas bija saistītas pat ar alķīmiju. Un pat zāļu tējas, ko vācam un lietojam, līdzi nes paša lasītāja enerģētiku.”