Ar adatu terapiju pret hroniskām saslimšanām un atkarībām

Hronisku sāpju gadījumos tradicionālā medicīna visbiežāk izmanto stipras iedarbības ķīmiskos medikamentus, tomēr šādās situācijās ir vērts paralēli izmēģināt arī alternatīvās ārstniecības metodes kā, piemēram, adatu terapiju.

Adatu terapija jeb akupunktūra ir viena no tradicionālām austrumu medicīnas nozarēm, kas izsenis pazīstama kā ķīniešiem, tā ēģiptiešiem, bet šobrīd to plaši izmanto visā pasaulē.  Saskaņā ar ķīniešu tradicionālās medicīnas priekšstatiem tā harmonizē un līdzsvaro enerģijas plūsmu ķermenī, iedarbojoties uz īpašiem punktiem ķermeņa ārējā virsmā ar ļoti tievu adatu palīdzību. Akupunktūras punktu stimulācija veicina vienmērīgu enerģijas cirkulāciju, kas meridiānu sistēmā plūst līdzīgi kā ūdens upē.

361 akupunktūras punkts

Akupunktūras punkti atrodas uz meridiāniem. Katram punktam ir konkrēts iedarbības efekts. Ārstēšanas rezultāts būs atkarīgs no punktu izvēles, kas tiek pielāgots konkrētajam gadījumam. Uz galvenajiem meridiāniem atrodas 361 akupunktūras punkts. Ārsti, kuri izglītojušies tradicionālajā Ķīnas medicīnā, pārzina 80 līdz 100 punktus un precīzi zina, caur kuru punktu uz kādu orgānu iespējams iedarboties.

Atjauno smadzeņu funkcionēšanu

Mūsdienu akupunktūras pētījumi rāda, ka tā pozitīvi ietekmē organisma homeostāzes regulāciju. Pētot smadzeņu darbību ar funkcionālās magnētiskās rezonanses metodi, zinātnieki ir pierādījuši, ka adatu terapija iedarbojas uz nervu sistēmu, atjaunojot normālu smadzeņu funkcionēšanu, ja tās „iestrēgušas” sāpēs un slimībās.

Akupunktūras adatas ir daudz tievākas, nekā parastās, tāpēc, iedurot adatu, pacientam šķiet, ka it kā iekodis ods. Kad adata ievadīta audos, rodas smaguma, siltuma vai tirpšanas sajūta. Vairums pacientu raksturo adatu terapiju kā relaksējošu procedūru. Procedūrai izmanto zelta, sudraba, arī tērauda adatas garumā no pus centimetra (speciāli ausīm) līdz desmit centimetriem. Tērauda adatu lielākais trūkums – tās var nolūzt.

Minimāls blakusparādību risks

Akupunktūra ir ļoti droša metode, ja to veic sertificēts akupunktūras ārsts. Akupunktūrai ir ļoti zems blakusparādību risks. Tā ir efektīva cilvēkiem ar dažāda veida hroniskām sāpēm, ieskaitot muguras, kakla un plecu sāpes, ceļgalu sāpes, hroniskas galvassāpes un migrēnu, pie hroniska iegurņa sāpju sindroma, ginekoloģiskām slimībām, alerģijām, ekzēmas, nātrenes, kā arī pie stresa izraisītiem veselības traucējumiem un trauksmes un citām veselības problēmām. 

Palīdz uzvarēt atkarības

Ar adatu terapijas palīdzību var cīnīties arī pret dažāda veida atkarībām, kas ir aktuālas daudziem cilvēkiem. Pazīstamākas ir atkarības no alkohola un nikotīna. Alkoholisma, smēķēšanas un narkotiku atkarībai lielākoties izmanto punktus uz ausīm.

Smēķēšanas tieksmes ārstēšana ar adatu terapiju ir pilnīgi nekaitīga. Tā ir piemērota novājinātiem cilvēkiem, slimniekiem, pusaudžiem, grūtniecēm un arī tiem, kuru smēķēšanas stāžs ir 20 – 25 gadi. Patlaban šī metode tiek plaši lietota Eiropas, Āzijas un Amerikas valstīs. ASV tabakas atkarības ārstēšana ar akupunktūru ir iekļauta veselības apdrošināšanas programmās.

Pārtika sadeg, nepārveidojoties taukos

Adatu terapija palīdz arī pret lielu apetīti, kuras rezultātā palielināts svars. Parasti no pārmērīgas apetītes cieš sievietes, un tas lielākoties notiek uz nervu pamata. Šādos gadījumos, iedurot adatas bioloģiski aktīvajos punktos, pakāpeniski tiek koriģēts hormonālais fons un vielmaiņas ātrums. Adatu terapija mazina apetīti un padara vielmaiņu intensīvāku, rezultātā uzņemtā pārtika sadeg, nepaspējot pārveidoties taukos.

Akūtu sāpju noņemšanai nepieciešami 1-5 terapijas seansi, bet hronisku sāpju gadījumā – ilgāk.

Akupunktūra veselības uzlabošanā spēj daudz, taču tā nevar visu, jo nav brīnumlīdzeklis.

Saistītie raksti

Mūsas aptieka kļuvusi vēl ērtāka klientiem

Mūsas aptieka kļuvusi vēl ērtāka klientiem

Bauskas Mūsas aptieka pēc remonta kļuvusi estētiski skaistāka un komfortablāka gan... lasīt vairāk
Antibiotikas jālieto piesardzīgi!

Antibiotikas jālieto piesardzīgi!

Antibiotikas ir ļoti efektīvs ārstēšanas līdzeklis, bet tām ir virkne nevēlamu... lasīt vairāk
Daļai pacientu samazināsies līdzmaksājumi

Daļai pacientu samazināsies līdzmaksājumi

2020.gada 1. janvārī stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz... lasīt vairāk