Aptieka “Lauma” –jaunās, plašās telpās

Vasaras sākumā aptieka “Lauma” Valmierā uzsāka darbu jaunā mājvietā, kas jau ilgāku laiku bija kļuvusi par akūtu aptiekas nepieciešamību. Tagad ne tikai aptiekas klienti ir ieguvuši ērtākas un plašākas telpas, kurās iespējams izvietot krietni bagātīgāku preču klāstu, bet arī aptiekas darbinieki – pārdomātu un ergonomisku darba vidi.

Jau no gada sākuma valmierieši pamanīja, ka Burkānciema apkaimē bijušā veikala “Neldi” telpās  notiek sparīga rosība. Daudzi vietējie ieinteresējās, kas tur notiek, kas tur būs. Jau ilgāku laiku jauna mājvieta aptiekai “Lauma” bija kļuvusi par akūtu nepieciešamību, lai klientiem spētu nodrošināt ērtus iepirkšanās apstākļus un plašu preču klāstu. Projekta realizētājiem izstrādes procesā bija svarīgi piesaistīt tieši vietējos Valmieras uzņēmumus. Projektēšanas darbus veica vietējais arhitekts Ainārs Markvarts, celtniecības darbus kvalitatīvi un ievērojot termiņus izpildīja pašmāju būvnieks SIA “Renesanse”, piesaistot arī vietējos speciālistus. “Plānojot telpas, mums bija svarīgi, lai klientiem būtu ērta un patīkama vide ar saprotamu un pārskatāmu preču izvietojumu. Mūsu mērķis bija arī paplašināt preču klāstu ne tikai recepšu un bezrecepšu zāļu, bet arī aptiekas kosmētikas, veselības uzlabošanas, medicīnisko preču virzienā,” stāsta uzņēmuma vadītāja, farmaceite Agnese Ritene. Klientu apkalpošanas zālē iekārtota atsevišķa telpa – konsultāciju kabinets, kurā var netraucēti izrunāt jautājumus par zāļu lietošanu, ka arī izmērīt asinsspiedienu vai, piemēram, veikt ortozes pielaikošanu. Otrs mērķis bija izveidot aptiekas darbiniekiem ērtu darba vidi – pārdomāts un ergonomisks darba vietas iekārtojums, noliktavas telpas iekārtotas turpat tirdzniecības zālē, pārskatāms preču izvietojums. Telpas tika iekārtotas, lai farmaceiti un farmaceita asistenti var pēc iespējas ērtāk veikt savu vissvarīgāko pienākumu – pacientu farmaceitisko aprūpi.

“Turklāt esam ļoti priecīgi, ka ēkā ārstniecības iestādes telpas ir iekārtojusi arī dr. Gailītes ģimenes ārstu prakse, kā arī Latvijas Pasta filiāle,” atzīst Agnese Ritene. Telpas ir viegli pieejama cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem, jo, iekārtojot telpas, akcents tika likts arī uz vides pieejamību. Pie ēkas pieejams stāvlaukums gan ēkas priekšpusē, gan sētas pusē.

“Esam pateicīgi saviem klientiem, ka uzticaties vietējām aptiekām Mana Aptieka un mūsu farmaceitu/-a asistentu padomam un nākat pie mums, esam priecīgi, ka Valmiera attīstās – tiek realizēti arvien jauni projekti un arī mēs varam dot savu pienesumu pilsētas attīstībā, sakārtojot savu īpašumu,” gandarījumu pauž Agnese Ritene. Līdzās aptiekai šajā pilsētas daļā darbojas un attīstās daudzi aktīvi vietējie uzņēmumi – lieliska zobārstniecība, “Top” veikals, “Wolmar” viesnīca un restorāns u.c.

Labāk paši atnāciet pie mums ciemos! Uz tikšanos aptiekā “Lauma”, Brīvības ielā 2a, Valmierā!