Aptieka ar baseinu un senu vēsturi

Aptieka NamedaL Aglonā ciema un apkaimes iedzīvotājiem kalpo jau kopš 1922. gada. Mūsdienās tā pārcelta uz skaistām jaunuzceltām un visām prasībām atbilstošām telpām ar pārdomātām iespējām palīdzēt cilvēkiem.

Aptiekas vadītāja farmaceite Ligita Jackeviča sākusi šeit strādāt, kad aptieka vēl bija padomju laika Galvenās aptieku pārvaldes skaitā ar numuru 67. Kad 1996. gadā viņa izveidoja individuālo uzņēmumu un pati pārņēma aptieku, to pārcēla uz Ligitas kundzes vecmammas māju ciemata centrā. Izremontētās telpas cilvēkiem patika. Tomēr tās bija par šaurām, un tāpēc 2008. gadā bija jāņem kredīts bankā un jāsāk celt jauna ēka speciāli aptiekas vajadzībām. Agrākās knapi 20 kvadrātmetru nelielās tirdzniecības zāles vietā iecerēja agloniešiem piedāvāt 60 kvadrātmetru plašu telpu. Tas bija nepieciešams tāpēc, ka pašvaldību reformas ietvaros tika apvienoti Aglonas, Šķeltovas un Kastuļinas pagasti:

kļuva skaidrs, ka apmeklētāju aptiekā varētu būt vairāk nekā iepriekš. Iecere īstenojās par spīti krīzes laika grūtībām, un gadu vēlāk, tieši 1. decembrī, varējām pārcelties uz jauno māju. «Man patīk mācīties un pilnveidot sevi, un iegūtās zināšanas likt lietā darbā,» stāsta Ligitas kundze. «2003. gadā absolvēju Rīgas Stradiņa universitāti, vēlāk ieguvu farmaceita profesionālās kvalifikācijas sertifikātu, kaut tolaik šādu izglītību lauku aptiekāriem neprasīja. Kad pabeidzu daiļdārzniecības un apstādījumu ierīkošanas kursus, pie vecā aptiekas nama izveidoju ārstniecības augu dārzu ar baseinu. Tagad tas atrodas starp veco un jauno aptieku namiem par prieku mūsu apmeklētājiem.» Daudzi brīnās, ka lauku aptiekā var iegādāties plašu kosmētikas, bērnu un higiēnas preču, kā arī zāļu tēju klāstu. Vadītāja uzskata, ka šādas preces ļoti nepieciešamas arī laukos. Piedāvā izmērīt asinsspiedienu, akciju ietvaros šeit var noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs. Aptieka pieņem no iedzīvotājiem utilizācijai nevajadzīgās un par nederīgām kļuvušās zāles. Šeit var iegādāties veterinārās zāles un barības piedevas mājlopiem. Kolektīvā ir četri cilvēki, kas, gadiem strādājot vienā komandā, ir ļoti saraduši. Kopā svinam jubilejas, svētkus, un uzskatu, ka, kopējiem spēkiem strādājot, varam

būt patiesi noderīgi Aglonas iedzīvotājiem.