Āla aptiekā rūpējas gan par cilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan augiem

Diez vai Latvijā ir daudz tādas aptiekas, kur var iegūt informāciju un iegādāties medikamentus cilvēku, dzīvnieku un augu veselībai? Tāda ir Mana Aptieka 
Āla aptieka Ilūkstē.

Āla aptiekas vēsture aizsākās 20. gadsimta sākumā, kad 1901. gadā tika uzcelta aptiekas ēka, kurā darbu uzsāk dakteris Zurs un farmaceits Āls. Četrdesmitajos gados ēkas saimnieki tika izsūtīti uz Sibīriju, bet pēc kara aptieka pārtop par banku. Deviņdesmitajos gados farmaceita Āla mazdēls privatizē vectēva īpašumu.

„1993.gada 11. augustā tika reģistrēts uzņēmums SIA „Bebra Serviss”, kura paspārnē izveido aptieku. Sākumā aptieka bija Bebrenes aptiekas filiāle, bet 2000. gadā tā kļuva par patstāvīgu aptieku, kā arī tika nosaukta par godu farmaceitam Ālam,” stāsta aptiekas īpašnieks Andis Puida.

Pirmajos gados ar visiem pienākumiem aptiekā galā tika pati 
Svetlana Kaļiņina, kas šobrīd ir aptiekas vadītāja, bet, uzņēmumam attīstoties, bija nepieciešami papildspēki, tāpēc 1996. gadā aptiekā sāka strādāt farmaceita asistente Ruta Krapāne. 2001.gadā tika atvērta veterinārā nodaļa, kura ir veterinārās feldšeres Mudītes Kantānes pārraudzībā. Savukārt, šopavasar komandai piepulcējās pavisam jauna farmaceita asistente Sanita Kantāne.

2010. gada 9. martu aptiekas darbinieces vēl ilgi atcerēsies, jo tai dienā aizdegās ēkas pirmā stāva griesti.  Lai gan uguns tikai savlaicīgi nodzēsta, postījumi, ko nodarīja lielais ūdens daudzums, bija ievērojami. „Nav ļaunuma bez labuma,” saka Svetlana,” jo telpas tika tā salietas, ka nekas cits neatlika, kā tās remontēt. Tagad aptiekai ir skaistas teju kā remontētas telpas. Nākamgad vēl tiks veikta ēkas fasādes renovācija, tad pie mums būs pavisam smuki.”

Aptiekas farmaceites cītīgi apmeklē kursus, lai būtu zinošas par pašiem jaunākajiem medikamentiem un ārstniecības metodēm, lai pēc iespējas profesionālāk varētu apkalpot savus klientus. Šo gadu laikā aptiekai izveidojies liels patstāvīgo klientu skaits, kuras veselības problēmas un vajadzības farmaceites ļoti labi pārzina.

„Nav jau tā, ka mēs tikai strādājam, mums patīk arī kopā atpūsties – svinam svētkus, braucam ekskursijās, esam ļoti aktīvs kolektīvs. Šogad par godu uzņēmuma 20 gadu jubilejai tiks organizēts brauciens uz Lietuvu,” atklāj Svetlana.

Savukārt pati aptiekas vadītāja Svetlana farmācijas nozarē strādā jau kopš 1988. gada. Viņa neslēpj, ka sirdij tuvāks ir nevis vadības darbs, bet gan farmaceites, jo iespēja palīdzēt cilvēkiem sagādā patiesu gandarījumu.