Āla aptieka Ilūkstē svin 25. jubileju

Laiks steidzas vēja spārniem ne tikai cilvēkiem, bet arī aptiekām. Mana Aptieka Āla  aptieka Ilūkstē augusta sākumā jau svinēs savu 25. jubileju. Šo gadu laikā aptiekai izveidojies prāvs patstāvīgo klientu skaits, jo tajā strādā profesionālas, sirsnīgas un izpalīdzīgas farmaceites, kas vienlaikus ir uzticīgas gan saviem klientiem, gan aptiekai.

 

“Ja runā par kolektīvu, tad tiešām esam tā saradušas, ka jūtamies kā ģimene. Patiesībā ilgs laiks kopā pavadīts. Man jau teju 25. gads rit šai aptiekā, farmaceita asistentei Rutai Krapānei – divdesmitais, bet veterinārās nodaļas feldšere Mudīte Kantāne mums pievienojās 2001. gadā. Domājam arī par jauno maiņu, tāpēc kopš 2012. gada pie mums strādā un kolektīvā labi iejutusies arī jaunā farmaceita asistente Sanita Kantāne,” stāsta aptiekas vadītāja Svetlana Kaļiņina.

To, ka darba vietas nemainības noslēpuma viens no galvenajiem iemesliem ir tieši draudzīgais kolektīvs, atzīst arī pārējās darbinieces. Liels nopelns gan šajā ziņā esot tieši aptiekas vadītājai Svetlanai. “Esam tā saradušas, ka grūti pat iedomāties, kā strādāt, ja kāda no mums nolems darba vietu mainīt,” atzīst Svetlana.

Aptiekas vēstures līkloči

Ālas aptiekas vēsture aizsākās 1993. ga- da 11. augustā, kad tiek reģistrēts uzņēmums SIA “Bebra serviss”, kura paspārnē tiek izveidota aptieka. Sākumā gan tā ir Bebrenes aptiekas filiāle, bet 2001. gadā kļūst par patstāvīgu aptieku. Savu nosaukumu tā iegūst pateicoties farmaceitam Ālam, jo 1901. gadā, kad tiek uzcelta aptiekas ēka, darbu tajā uzsāk dakteris Zurs un farmaceits Āls. Četrdesmitajos gados ēkas īpašnieki tiek izsūtīti uz Sibīriju un pēc kara aptieka pārtop par banku. Par šo faktu joprojām liecina seifa telpa ar visnotaļ nopietnām dzelzs durvīm, kur šobrīd darbinieces ierīkojušas sev tādu kā atpūtas telpu.

Aptiekas datorizācija

Jauninājumi pēdējos piecos gados saistās tieši ar datorizācijas ienākšanu aptiekā. “Jāatzīst, ka sākumā tas mūs ļoti baidīja, bet bijām atvērtas nezināmajam, centāmies to apgūt, viena otrai palīdzot, kā rezultātā izrādījās, ka jaunās tehnoloģijas darbu spēj ļoti atvieglot. Strādāt ar jauno E-veselības sistēmu ir interesanti, vienīgā sāpe, ka tā ik pa brīdim vēl niķojas, bet gan jau to salabos un viss strādās lieliski,” atzīst Ruta.

Joprojām aptiekā ir veterinārijas nodaļa, kura ir feldšeres Mudītes Kantānes pārraudzībā. “Tā kā tuvākajā apkārtnē nav veterinārās aptiekas, kā arī citās aptiekās Ilūkstē nav šādu nodaļu, tad tas ir liels ieguvums vietējiem iedzīvotājiem un viņi to novērtē,” atzīst Mudīte.

Farmaceitiskās aprūpes priekšrocības

“Tomēr kā lielāko lauku aptieku priekšrocību joprojām uzskatām farmaceitisko aprūpi. Mēs pazīstam mūsu klientus un viņi pazīst un uzticas mums. Mēs zinām, kas un kā viņiem vislabāk palīdzēs. Samērā bieži tik svarīgs varbūt nav pats medikaments, ko nopērk, bet iespēja aprunāties par savu sāpi, lūgt palīdzību,” atzīst Ruta.

Dziesmu un deju svētku enerģija

Lai saglabātu enerģiju, dzīvesprieku un atjaunotu darba prieku pēc garajām stundām aptiekā, aptiekas darbinieces nododas saviem hobijiem. Tā kā intervija notiek pirms pašiem XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, tad meitenes ir nedaudz pacilātā noskaņojumā. Izrādās, ka gan Ruta, gan Mudīte, gan Sanita ir jau ceļa jūtīs, lai piedalītos un izbaudītu šo svētku burvību. Nevienai no viņām šie nav pirmie svētki, tāpēc zina, kas viņas sagaida – tas būs fantastisku emociju un milzīgas enerģijas lādiņš ilgam laikam. Aptiekā dziesmu svētku dalībnieces aizvietos pati Svetlana, kura savukārt vairāk aizraujas ar sportiskajām aktivitātēm.

Kopā gan darbā, gan atpūtā

Šo gadu laikā nav zudusi arī tradīcija kopā doties atpūtā – kā sacīt, kopā gan darbā, gan atpūtā. Tā kā šis ir jubilejas gads, tad aptiekas īpašnieks šoreiz apsolījis meitenēm to noorganizēt, bet maršruts gan joprojām tiekot turēts slepenībā – tas būšot pārsteigums. “Tad jau redzēs, uz kurieni aptiekas īpašnieks būs nolēmis mūs aizvest, bet esmu pārliecināta jau tagad, ka tas būs jauks brauciens,” saka Svetlana.