Aktiermāksla noder arī aptiekā

Limbažu aptiekas sūtība ir vēlme palīdzēt cilvēkiem. Gan Manas Aptiekas reklāmas klipā, iesakot Skaidrītes vīram Arnim šķiņķa vietā ēst tomātus, gan dzīvē to īsteno šīs aptiekas farmaceite Sarma Legzdiņa.

„Man patīk iesaistīties avantūrās, un filmēšanās reklāmas klipā, kas tiek demonstrēts TV raidījumā „Dzīvīte”, bija viena no tām,” smaidot saka Sarma. „Bija interesanti, bet vienlaikus tas ir arī ļoti grūti. Tikai izmēģinot, sapratu, cik patiesībā grūts ir aktieru darbs.”

Sarma ir ļoti aktīva jau kopš bērnības, jo skolas laikā gan dejojusi, gan izmēģinājusi savu varējumu aktiermākslā, apmeklējot dramatisko pulciņu. Viņa labi apzinās, ka šīs prasmes ir neatsverams ieguvums visai dzīvei. „Spēlējot teātri, iemācies droši justies sabiedrībā, nebaidīties izteikties… to apgūt vajadzētu ikvienam,” atzīst Sarma.

Pēc filmēšanās reklāmas klipos Sarma sapratusi, ka daudz labāk viņai patīk savas aktieriskās iemaņas izmantot, apkalpojot klientus. „Katrs klients ir īpašs. Viņš ir jāuzklausa, jāmēģina saprast un palīdzēt, dažkārt cilvēkam vajag vienkārši aprunāties. Darbs ar cilvēkiem mani garīgi uzlādē, bet, lai atbrīvotos no fiziskā noguruma, kas rodas pēc garajām darba stundām, braucu staigāt pa mežu un katru nedēļas nogali relaksējos pirtiņā. Man ļoti patīk ceļot, kāpt kalnos – tur gūstu milzīgu enerģijas lādiņu. Laikam man tā aktivitāte gēnos iekodēta,” smaidot saka Sarma, “jo nevaru tā rāmi un mierīgi.„

Sarmas aktivitātes atbalsta arī aptiekas īpašniece Ilona Rūķe, kā rezultātā septiņpadsmit cilvēku lielais kolektīvs tiek iesaistīts dažnedažādos pasākumos. Šajā uzņēmumā svētki netiek svinēti rāmi, sēžot pie galda, bet gan tiek iestudētas teātra izrādītes, organizētas cepuru un masku balles, dziedāts karaoke u.c.

Arī tas, ka Sarma kļuva par farmaceiti, šķiet ir Dieva griba, jo tā nebija bērnībā izsapņota profesija. Sarma iestājeksāmenus kārtoja LU Bioloģijas fakultātē, tomēr nedaudz pietrūka veiksmes, lai iekļūtu uzņemto studentu vidē. Braucot izņemt dokumentus, viņa satika klases biedreni, kura savukārt brauca iesniegt dokumentus Rīgas 1. Medicīnas skolā (šobrīd koledža), lai mācītos par farmaceita asistenti. Sarma viņai aizbrauca līdzi un gala rezultātā iesniedz dokumentus šajā skolā. Pēc divu gadu mācībām viņa saprot, ka farmācija ir gana interesanta nozare un 1991. gadā sāka strādāt Limbažu aptiekā. Tikai pēc vairākiem gadiem, kad Sarma bija apprecējusies, bija jau piedzimuši divi bērni, vadītājas Ilonas Rūķes mudināta, viņa absolvēja Stradiņu universitāti un kļūst par diplomētu farmaceiti.